ՌԴ նախագահն արդեն սկսել է «Ուղիղ կապի» միջոցով պատասխանել քաղաքացիների հարցերին
Քիչ առաջ մեկնարկել է «Ուղիղ կապի» հեռարձակումը, որի ժամանակ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ողջ օրվա ընթացքում պետք է պատասխանի բնակիչների հարցերին։ Ավանդական դարձած և արդեն 11-րդ «Ուղիղ կապը» հեռարձակվելու է Ռուսաստանի «Առաջին», «Ռոսիա 1», «Ռոսիա 24» հեռուստաընկերություններով, «Վեստի ՖՄ», «Մայակ» և «Ռադիո Ռոսիի» ռադիոկայաններով։
Մի քանի օրվա ընթացքում հարցեր ուղարկած մարդկանց թիվն ահռելի է՝ 1,2 մլն, մեկ րոպեում՝ մոտ 3 հազ. հարց:

Владимир Путин в прямом эфире отвечает на вопросы россиян
Немногим ранее стартовала «Прямая линия» с президентом России Владимиром Путиным, в ходе которого глава государства в течение нескольких часов будет отвечать на вопросы россиян.
Ставшая уже традиционной «Прямая линия» (11-я по счету) будет транслироваться в прямом эфире несколькими телеканалами (в числе которых «Первый», «Россия 1», «Россия 24») и радиостанциями («Вести FM», «Маяк» и «Радио России»).
Отметим, что за несколько дней президенту России поступили более 1,5 миллионов вопросов.