Հայաստան կժամանի ՄԹ Արտաքին գործերի նախարարության Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի ղեկավարը
Այսօր աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի ՄԹ Արտաքին գործերի նախարարության Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի ղեկավար Քոլին Ռոբերթսը: Նա Հայաստանում կգտնվի Ապրիլի 25–27-ը:
Քոլին Ռոբերթսի այցի նպատակն է ներկայացնել Միացյալ Թագավորության պատրաստակամությունը զարգացնելու հարաբերությունները Հայաստանի հետ և մասնավորապես ընդգծելու քաղաքական երկխոսությունը երկու երկրների միջև:
Քոլին Ռոբերթսը հանդիպումներ կունենա Հայաստանի կառավարության, քաղաքական կուսակցությունների և բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ:

В Армению прибывает представитель МИД Великобритании
25-27 апреля в Армении с визитом будет находиться глава отдела Восточной Европы и Центральной Азии министерства иностранных дел и по делам Содружества Великобритании Колин Робертс. Об этом сообщает пресс-служба посольства Великобритании в Армении.
Цель визита – показать готовность Великобритании к развитию отношений с Арменией, в частности, в области политического диалога между двумя странами. Колин Робертс встретится с правительством Армении, политическими силами и бизнесменами.