Սերժ Սարգսյանի հանրահավաքը
Սերժ Սարգսյանը որոշել է հանրահավաք անել։ Ավելի ճիշտ՝ արդեն սկսել է հանրահավաքը։ Ուշագրավն այն է, որ հանրահավաքն այդ չի տեղավորվում ստանդարտների մեջ, քանզի այն տեղի է ունենում ոչ թե Ազատության հրապարակում, այլ վիրտուալ հարթության մեջ։
Սերժը «1in.am»–ի ու մյուս «Mutit.am»–ների տարածքներում, ինչպես նաև դավիթշահնազարյանների բերանում է անում իր հանրահավաքը։
Սերժը հանրահավաք է անում Ռուսաստանի դեմ։ Ավելի ճիշտ, ինքը չի անում։ Իր անունից անում են խիստ «անկախ» լրատվամիջոցները և «թունդ» ընդդիմադիր գործիչները։ Վերջիններիս միջոցով նա ուզում է շեղել հանրային ուշադրությունը ներհայաստանյան խնդիրներից և ի դեմս ՌԴ–ի՝ թշնամու կերպար քարոզել։
Գեբելսյան քարոզչամեքենան ջանք ու եռանդ չի խնայում մարդկանց համոզելու, որ գազի գինը Պուտինը բարձրացնում է, քանզի մոլի արևմտամետ և ԵՄ–ի հետ ինտեգրման երդվյալ կողմնակից Սերժ Սարգսյանն ուզում է պոկվել Ռուսաստանի ճիրաններից։ Ահա այդպիսի բաներ։
Սերժ Սարգսյանից հիմա ուզում են կերտել ՀՀ անկախության մարտիկ, ով ուզում է կռիվ տալ չար Ռուսաստանի դեմ։ Կևորկովը երևի մի քանի անգամ շուռ եկավ գերեզմանում։
«Սերժ Սարգսյանը դեմարշ է անում՝ չմասնակցելով Բիշքեկում տեղի ունեցած ՀԱՊԿ գագաթնաժողովին»,–գրում է Բաղրամյան 26–ի ոչ պաշտոնական խոսափողը։ Այդպիսով տարածվում է այն միֆը, թե իբր Սերժը Հայաստանի շահերը արժանապատվորեն փորձում է պաշտպանել։ Ճիշտ է, շրջանցվում է այն հարցը, թե ինչո՞ւ գազի գնի բարձրացման մասին հայտարարվեց ընտրությունների ավարտից հետո, մինչդեռ ապրիլի 1–ից էր նոր սակագինը հայտնի և հետևաբար՝ դեմարշներն առնվազն պետք է ապրիլի 1–ից լինեին։ Քարոզիչներին նման «մանր» հարցերը, սակայն, չեն հետաքրքրում։ Կարևորը՝ որ Սերժը պուպուշ եվրոպամետ և իր առաջադեմ հայացքների համար հալածվող կերպարի մեջ հայտնվի։ Այսպես որ շարունակվի, Սերժին շուտով քաղբանտարկյալ էլ կներկայացնեն տնաշենները։
Հետաքրքիր է, իսկ ինչո՞ւ Սերժ Սարգսյանը «1in.am»–ների տարածքներում և դավիթշահնազարյանների բերաններում հանրահավաք չէր անում Ռուսաստանի դեմ նախագահական ընտրություններից ժամեր անց, երբ նույն Պուտինը, չսպասելով ՀՀ ԿԸՀ–ի հայտարարությանը, շնորհավորում էր իրեն՝ «խփած» տոկոսների կապակցությամբ։ Ո՞ւր էին «միտինգավորներն» այդ օրերին և ինչու՞ չէին ձայները գլուխները գցում, թե Սերժին շնորհավորելու գինը կարող է թանկ գազը լինել։
Ինչո՞ւ Սարգսյանը չուղղեց Պուտինին, երբ վերջինս «տետ–ա–տետ» հանդիպման ժամանակ բարձրացրեց նրա «խփած» տոկոսները մինչև 60, իսկ հիմա այլոց շուրթերով բողոքի իմիտացիա է անում գազի գնի բարձրացման թեմայով։
Սերժի հաճախորդները պետք է հանրահավաք անեին այն ժամանակ, երբ ՌԴ ռազմաբազաները Հայաստանում տեղակայելու պայմանագիրը 49 տարով երկարաձգվում էր։
Եվ վերջապես, Ռուսաստանի դեմ հանրահավաք պետք է արվեր այն ժամանակ, երբ 500 մլն դոլար վարկ էր վերցվում այնտեղից։ Վարկ, որը փոշիացվեց մտածողության հեղափոխության ռահվիրա Տիգրան Սարգսյանի թեթև ձեռքով, ու հիմա Հայաստանի կառավարությունն ուզում է պարտատոմսեր թողարկել միջազգային շուկայում, որպեսզի մեր ժողովրդի հաշվին փակի անարդյունավետ օգտագործած 500 մլնը։
Այնպես որ, թամաշա հիշեցնող վիրտուալ հանրահավաքը չի փրկի Սերժ Սարգսյան–Տիգրան Սարգսյան զույգին։ Օրվա տարբեր ժամերին արևմտամետ, թուրքամետ ու ռուսամետ խաղալու վերջն էլ սա պետք է լիներ։
Մեկ բան հստակ պետք է ամրագրել. Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի պատասխանատուն իշխանությունն է։ Իսկ այլոց մեջքի հետևում թաքնվելով հանրահավաք անելն էժանագին շոու է։

Митинг Сержа Саргсяна
Серж Саргсян решил организовать митинг. Вернее, он его уже проводит. Примечательно то, что данный митинг не умещается в стандартные рамки, поскольку он проходит не на площади Свободы, а в виртуальном пространстве.
Серж проводит свой митинг посредством «1in.am» и других «Mutilovo.am», а также устами различных давидшахназарянов.
Серж проводит свой митинг против России. Точнее говоря, от его имени этим занимаются крайне «независимые» СМИ и «яро оппозиционные» деятели. Посредством последних он пытается отвлечь общественное внимание от имеющихся внутри страны проблем и сформировать образ врага в лице России.
Геббельская пропаганда не жалеет усилий в деле убеждения людей том, что Путин поднимает цену на газ, поскольку яро прозападный и клятвенный приверженец интеграции с ЕС Серж Саргсян хочет вырваться из когтей России. Вот такие вот пироги.
Сержу Саргсяну всячески пытаются нашить имидж борца за независимость РА, который борется со злой Россией. Да уж, Кеворкову не раз пришлось перевернуться в гробу.
«Серж Саргсян проводит демарш, не участвуя в саммите ОДКБ в Бишкеке», - пишет неофициальный рупор президентского дворца. Тем самым распространяется миф, будто Серж всячески пытается достойно отстоять интересы Армении. Правда, обходится вопрос о том, почему о повышении цены на газ было заявлено лишь по завершении выборов, хотя новая цена была известна еще 1 апреля, следовательно, демарши должны были проводиться, как минимум, с 1 апреля. Пропагандистов подобные «мелкие» вопросы не слишком волнуют. Главное, чтобы Серж предстал в имидже доброго прозападника и преследуемого за свои прогрессивные взгляды руководителя. Если так продолжится, то эти чудилы скоро начнут преподносить Сержа как политзаключенного.
Интересно, почему все-таки Серж Саргсян не проводил против России аналогичные митинги посредством различных «1in.am» и давидшахназарянов когда Путин, не дожидаясь официального объявления ЦИК результатов голосования, поздравил его в связи с «набранными» процентами? Где тогда были эти «митингующие» и почему они не заявляли во всю, что ценой поздравления Сержа может быть дорогой газ.
Почему Саргсян не исправил Путина, когда последний во время личной встречи завысил его проценты до 60, а сейчас чужими устами имитирует недовольство на тему повышения цены на газ?
Клиенты Сержа должны били митинговать тогда, когда срок дислокации российских баз в Армении продлевался на 49 лет.
Наконец, митинг против России должен был проводиться тогда, когда у нее брался кредит в 500 млн. долларов. Кредит, который был распылен с легкой руки виртуоза революции мышления Тиграна Саркисяна, и сейчас правительство страны хочет разместить на международном рынке гособлигации, чтобы за счет народа покрыть «эффективно» использованный кредит в 500 млн.
Так что, напоминающий шоу виртуальный митинг вряд ли спасет парочку Серж Саргсян-Тигран Саркисян. Именно так и должна была закончиться игра в прозападного, протурецкого или пророссийского деятеля, которая велась в зависимости от времени суток.
Здесь нужно уяснить одно: ответственными за сложившуюся в стране ситуацию являются власти. Проведение же митингов, прячась за спиной других, скорее напоминает дешевое шоу.