Նախագահական «ֆեյք» ընտրություններից հետո Րաֆֆի հեղափոխական Հովհաննիսյանը նախաձեռնեց «Բարևի» հեղափոխությունը։ Նպատակը՝ ՀՀԿ–ի հետ միասնական ցուցակով ԱԺ ընտրություններին մասնակցելն ու մի քանի պաշտոն վերցնելով՝ Սերժ Սարգսյանի հետ կոալիցիա կազմելն էր։ Վերջինս, սակայն, մի զրո ավելի գնահատեց «իրավատիրոջ» պահանջները և առաջարկեց թուղթ ու գրիչով քննարկել «ֆեյքության» իրական գինը։ Գործարքը, սակայն, չկայացավ։
Րաֆֆու ծրագրերին չօգնեցին նաև առողջարարական հացադուլն ու «Միայն իմ դիակի վրայով» կարգախոսը, և նա ստիպված էր բավարարվել «զորավարի» հետ աղոթք անելով։
Մի խոսքով՝ Րաֆֆին չհասավ իր ուզածին։
Րաֆֆու, ավելի ճիշտ՝ նրա թիմի նկատմամբ հիմա սերժություն է անում Երևանի քաղաքապետ վերանշանակված Տարոն Մարգարյանը, ով «Բարև Երևան» դաշինքին հատկացրել է «պայթած» «ԳԱԶ 31» մակնիշի ավտոմեքենա։ Ճիշտ է, ավտոմեքենան չէ, որ պետք է գեղեցկացնի «հեղափոխականներին» և ուժ (նաև՝ ձիաուժ) տա նրանց, բայց ամեն դեպքում նորմալ վիճակում գտնվող երկաթյա նժույգը չէր խանգարի։ Ի վերջո, «Բարև Երևան» խմբակցության ղեկավարը ՀՀԿ–ական նախարարի ենթակայության տակ է աշխատում և կարող էր ակնկալել համապատասխան վերաբերմունք, բայց այդ «նագլիները» ոչ մի սրբություն չունեն և ուզում են ԳԱԶ–ին նստացնել «հեղափոխականներին»։
Ինչպես և սպասվում էր, Սերժի բարության փուլն ավարտվեց։
Իշխանությունը «Ժառանգության» հանդեպ բարի էր տրամադրված ԱԺ, նախագահական ու Երևանի ավագանու ընտրությունների ժամանակ, երբ Րաֆֆուն օգնեցին հայտնվել խորհրդարանում ու 2,5–հոգանոց խմբակցություն ունենալ, չխանգարեցին կես միլիոնից ավել ձայներ հավաքել այս տարվա փետրվար ամսին և օգնեցին մայրաքաղաքի ավագանիում տեղ զբաղեցնել վերջին շարքում։ Վե՛րջ։ Րաֆֆու թիմն այլևս չի կարող օժանդակություն ակնկալել։ Այնպես որ, րաֆֆիենք պետք է հարմարվեն նոր իրավիճակին։
Այսպիսով կարող ենք արձանագրել, որ ինչպես «Ոսկե ցլիկը» ֆիլմում Արմեն Խոստիկյանի մարմնավորած հերոսին, այնպես էլ Րաֆֆուն զրկում են հացից ու ջրից։ Այսինքն՝ վարվում են այնպես, ինչպես վարվել են բոլոր հաճախորդների հետ։
Եթե «Ժառանգությունն» այս ամենից հետևություններ չանի և իներցիայի ազդեցության տակ շարունակի պայքարել ԲՀԿ–ի դեմ, ապա վերջում ոչ թե «ԳԱԶ 31», այլ «իշու տաչկա» էլ չի ստանա։
Սերժը հացը կտրեց, Տարոնը՝ ջուրը

После «фейковых» президентских выборов Раффи революционный Ованнисян инициировал революцию «Приветствий». Целью было совместное с РПА участие во внеочередных парламентских выборах и получение от Сержа Саргсяна нескольких постов. Последний оценил требования «праводержца» на несколько нулей меньше, предложив с бумагой и ручкой явиться к нему для обсуждения реальной цены «фейкства». Однако сделка не состоялась.
Планам Раффи не поспособствовали даже оздоровительная голодовка и лозунг «Только через мой труп», и он был вынужден ограничиться совместной с «полководцем» молитвой.
Словом, Раффи не добился своего.
Сержством против Раффи, вернее – его команды, сейчас занят переназначенный мэром Еревана Тарон Маргарян, который выделил блоку «Здравствуй, Ереван» служебную колымагу «ГАЗ-31». Правда, не машина красит «революционеров» и придает им новые силы (в том числе – лошадиные), тем не менее, железный конь в хорошем состоянии не был бы лишним. В конце концов, руководитель фракции «Здравствуй, Ереван» работает в подчинении руководителя РПА и мог рассчитывать на соответствующее отношение, однако у этих наглецов нет ничего святого, и они хотят пересадить «революционеров» на ГАЗ.
Как и ожидалось, период доброты Сержа прошел.
В отношении «Наследия» власти были настроены по-доброму во время выборов НС, президента и Совета старейшин, когда помогли Раффи оказаться в парламенте и сформировать фракцию из 2,5 членов, не помешали получить в феврале этого года более полумиллиона голосов и поспособствовали занятию членами партии мест в последних рядах Совета старейшин столицы. Так что, раффиевцы должны приспособиться к новым условиям.
Мы же можем лишь констатировать, что у Раффи, как и у героя Армена Хостикяна в фильме «Золотой бычок», отняли и хлеб, и воду. То есть, поступили с ним так же, как и со всеми клиентами.
Если «Наследие» не сделает из всего этого соответствующих выводов и продолжит по инерции бороться с ППА, то в конце не получит не только «ГАЗ-31», но и пятого колеса от телеги.
Серж отнял хлеб, Тарон – воду