ՀՀ կառավարությունն իր այսօրվա նիստում Վահե Հակոբյանին նշանակեց Սյունիքի մարզպետ։ Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ Վահե Հակոբյանի հրապարակային գործունեությանը ծանոթ են բոլորը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 4–ին ՀՀԿ–ն որոշել էր, որ Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանին կփոխարինի Վահե Հակոբյանը։
Նոր մարզպետը թիվ 38 մեծամասնական ընտրատարածքը ներկայացնող ՀՀԿ–ական պատգամավորն էր, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային գործարանի տնօրեն Մաքսիմ Հակոբյանի որդին։
Վահե Հակոբյանը պաշտոնապես նշանակվեց

Ваге Акопян официально назначен губернатором Сюникского марза
На сегодняшнем заседании Правительства РА Ваге Акопян был официально утвержден на должности губернатора Сюникского марза.
Напомним, что решение о назначении Ваге Акопяна было принято заседании Исполнительного органа РПА 4 июля.
Новый губернатор был депутатом Национального собрания от РПА, избранным от мажоритарного округа №38. Ваге Акопян является сыном директора Каджаранского медно-молибденового комбината Максима Акопяна.