Հայ ազգային կոնգրեսի անունից հանդես կարող են գալ միայն...
Հայ ազգային կոնգրեսի անունից հայտարարություն է տարածվել Երեւանում հանրային տրանսպորտի սակագնի բարձրացման առնչությամբ: Հայտնում ենք, որ այս հայտարարությունը կեղծ է:
Հայտնում ենք, որ Հայ ազգային կոնգրեսի անունից հանդես կարող են գալ միայն արդարադատության նախարարությունում գրանցված Հայ ազգային կոնգրես կուսակցությունը եւ համանուն խորհրդարանական խմբակցությունը: Մնացած այլ հայտարարությունները ինքնակոչության դրսեւորում են:

От имени партии «Армянский национальный конгресс» было распространено заявление в связи с повышением тарифов на проезд в столичном общественном транспорте. Сообщаем, что данное заявление было фальшивым.
От имени АНК могут выступать лишь зарегистрированная в министерстве юстиции партия «Армянский национальный конгресс» и одноименная парламентская фракция. Остальные заявления являются проявлениями самозванства.
От имени партии АНК могут выступать лишь…