Ոստիկանների և ցուցարարների միջև բախում է տեղի ունեցել
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, տրանսպորտի թանկացման դեմ բողոքող ցուցարարները քիչ առաջ Երևանի քաղաքապետարանի մոտից շարժվել են դեպի ոստիկանության Կենտրոնական բաժին՝ պահանջելով ազատ արձակել այնտեղ բերման ենթարկված 8 ակտիվիստներին։
Խանջյան փողոցում՝ նախկին Կինոյի տան շենքի մոտ, բախում է տեղի ունեցել ոստիկանության և ցուցարարների միջև։ Այս պահին կրքերը հանդարտվել են։ Ինքնաբուխ երթի մասնակիցները շարունակում են քայլել Խանջյան փողոցով։ Ոստիկանության կենտրոնական բաժնի մուտքի մոտ ոստիկանները պատնեշ են ստեղծել։

Между полицией и демонстрантами произошли столкновения
Как уже сообщалось, участники акции протеста в связи с подорожанием столичного транспорта направились шествием к отделению полиции Кентрон, чтобы потребовать задержанных 8 активистов.
На улице Ханджяна между участниками акции и полицией произошли столкновения. Демонстранты продолжают шествие несмотря на требование полицейских прекратить акцию. Перед зданием отделения полиция Кентрон правоохранители выстроили живой щит.