Տիգրան Սարգսյան. «Սոցիալական արդարության կոչ պարունակող շարժում է»
Այսօր կառավարության նսիտում մինչ օրակարգային հարցերին անցնելը՝ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն անդրադարձել է տրանսպորտի թանկացմանը և նշել, որ դա քաղաքացիական ինքնաբուխ պայքար է՝ սոցիալական դրդապատճառներով, և քաղաքական հիմք չունի։
Սոցիալական արդարության կոչ պարունակող շարժում է,–ասել է Տ. Սարգսյանը։
Տիգրան Սարգսյանը նաև նշել է, որ այդպսի սոցիալական հարցերը պետք է քննարկվեին հանրության հետ, ինչը չի արվել։
Հայաստանում ձևավորվում է քաղաքացիական հասարակություն, որի հետ մեր որոշումները կայացնելուց առաջ չենք կարող հաշվի չնստել:
Ինչպես րադեն տեղեկացրել էինք, փոխքաղաքապետ Կամո Արեյանն էլ հայտնել է, որ առաջիկայում Տարոն Մարգարյանը հայտարարությամբ հանդես կգա, իսկ այժմ ավագանու անդամների հետ քննարկում է տրանսպորտի թանկացման հարցը։

Тигран Саркисян: «Это содержащее в себе призыв к социальной справедливости движение»
В ходе сегодняшнего заседания правительства премьер-министр РА Тигран Саркисян коснулся повышения тарифов на транспорт и отметил, что связанные с ним акции протеста являются спонтанной гражданской борьбой, продиктованной социальными мотивами, и они не содержат в себе политической составляющей.
«Это содержащее в себе призыв к социальной справедливости движение», - заявил Тигран Саркисян.
Тигран Саркисян также подчеркнул, что подобные социальные вопросы должны были обсуждаться с общественностью, чего сделано не было.
«В Армении формируется гражданское общество, с которым мы не можем не считаться, принимая наши решения», - отметил премьер.
Как уже сообщалось, вице-мэр Еревана Камо Ареян заявил, что сегодня Тарон Маргарян выступит с публичным обращением, и в связи с вопросом подорожания транспорта в Совете старейшин Еревана на данный момент идут обсуждения.