Քաղաքապետարանի մոտ Հենրիկ Նավասարդյանից բողոքել են նաև տաքսու վարորդները
Այսօր Երևանի քաղաքապետարանի առջև բողոքի գործողություն իրականացնողներին միացել է նաև տաքսու մոտ 10 վարորդ։ Նրանք էլ են բողոքել Երևանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Հենրիկ Նավասարդյանից։ Վարորդների խոսքերով՝ իրենց արդեն բազմիցս տուգանել են մեքենան սխալ տեղ կայանելու համար։
Տաքսիստները պնդել են, որ անձամբ Հ. Նավասարդյանն իրենց թույլատրել է մեքենան կայանել «Ռոսիա» կինոթատրոնի մոտ գտնվող Կենտրոն և Նորք-Մարաշ ընդհանուր իրավասության դատարանի առջևի հատվածում։ Նավասարդյանը վարորդներին վստահեցրել է, որ ոչ մի խնդիր չեն ունենա, բայց տեսախցիկները իրենց կայանումը օրվա ընթացքում մոտ 10 անգամ որպես խախտում են արձանագրել՝ յուրաքանչյուրը 5000 դրամ տուգանքով։
Քաղաքապետարանի շենքի մոտ գտնվող Վալերի Օսիպյանը խնդիրը պարզաբանելու համար տաքսու բողոքող վարորդներին վաղը հրավիրել է Ճանապարհային ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն։ Դրանից հետո վարորդները հեռացել են քաղաքապետարանի մոտից։

К акции протеста перед мэрией Еревана присоединились водители такси
Сегодня к акции протеста перед зданием мэрии Еревана присоединились некоторые водители такси, которые также жаловались на деятельность начальника транспортного управления мэрии Генрика Навасардяна.
По их словам, им уже неоднократно приходили штрафы за парковку в неположенных местах, хотя Навасардян лично разрешил им парковаться на прилежащей к зданию суда общей юрисдикции районов Кентрон и Нор-Норк территории. Навасардян заверил, что у них не возникнет каких-либо проблем, однако видеокамеры за сутки успевают по 10 раз фиксировать нарушения, каждое из которых оценивается в 5000 драмов.
Для прояснения данной ситуации находящийся перед зданием мэрии замначальника полиции Еревана Валерий Осипян пригласил водителей такси явиться завтра на встречу в Управление дорожной полиции столицы. После этого водители покинули место проведения акции протеста.