Տարոնն ընդդեմ Տարոնի
Տարոն Մարգարյանի թիմն այժմ լծվել է... Տարոն Մարգարյանի դեմ պայքարի գործին։ Երևանի քաղաքապետ նշանակված Տարոնը դուրս է եկել 2006թ. «ռազլիվի» թաղապետ Տարոնի դեմ։
Մինչև այդ ամեն ինչ շատ հարթ էր ստացվում. Տարոնը «սուխոյ ատկազ» էր կանգնում, որ երթուղայինի գիծ ունի։ Սակայն Տարոնի «անգիծ» կերպարը փչացրեց և բոլոր խաղաթղթերը խառնեց Տարոնի հայրը՝ Անդրանիկ Մարգարյանը, ավելի ճիշտ՝ վերջինիս խոսքերը հիշեցրած «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունը։
Բանն այն է, որ երբ վաղամեռիկ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանին 2006թ. հարցրել են, թե արդյոք ինքը երթուղայինի գիծ ունի, նա պատասխանել է, թե ինքը չունի, բայց տղան, այսինքն՝ Տարոնը, ունի։
Հիշեցնենք, որ Տարոնն այդ ժամանակ արդեն հասցրել էր դպրոցն էքստեռն կարգով ավարտել, Գյուղակադեմիայի դիպլոմը ստանալ ու Ավանի թաղապետ դառնալ։
Թաղապետ աշխատելուն զուգահեռ Տարոնը, ըստ Անդրանիկ Մարգարյանի, նաև «գծեր» է աշխատեցրել։ Ասել է թե՝ Տարոնն առնվազն 2006ին օրենք է խախտել, քանի որ Տեղական ինքնակառավարման մասին ՀՀ օրենքի համաձայն՝ համայնքի ղեկավարը չի կարող զբաղեցնել այլ պաշտոն, կատարել վճարովի այլ աշխատանք, բացի ստեղծագործական, գիտական եւ մանկավարժական աշխատանքից: Այլ կերպ ասած՝ Ավանի թաղապետ Տարոնը չէր կարող միաժամանակ բիզնեսով զբաղվել՝ երթուղայինի «գծեր» կառավարել։ Իսկ այն, որ «գիծ» պահելն ակնհայտորեն ստեղծագործական, գիտական և առավելևս մանկավարժական գործունեության հետ կապ չունի, քննարկման առարկա չէ։
Եվ այսպես, թաղապետ աշխատած տարիներին Տարոնը խախտել է օրենքը։ Նրա թիմակիցները պնդում են, որ Տարոնն այժմ առաջվանը չէ, քանզի գիծ է ունեցել 7 տարի առաջ, իսկ հիմա չունի։ Ուզում են ասել, որ Տարոնն օրինախախտ է եղել 2006–ին, բայց օրինապաշտ է այժմ. հետաքրքիր մոտեցում է։
Քաղաքապետարանում լավ կանեն, եթե հրապարակեն, թե ինչ է եղել Տարոնի «գծերի» հետ 2006–ից հետո։ Ո՞ւմ է նա նվիրել կամ վաճառել այդ «գծերը»։ Արդյոք այդ «գծերի» վաճառքի շնորհի՞վ է նա միլիոնատեր դարձել, թե՞ ՀՀԿ–ական պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի ասած տարբերական է արժանահավատ, այն է՝ Տարոնի հայր Անդրանիկ Մարգարյանը տարիներ շարունակ վարչապետ է աշխատել և Տարոնին «չալաղաջ» ժառանգություն թողել։

Команда Тарона Маргаряна впряглась в дело… по борьбе с ним самим. Назначенный мэром Еревана Тарон вышел против Тарона как главы администрации района Аван розлива 2006 года.
До этого всё шло довольно гладко: Тарон шел на «сухой отказ» в плане того, что является владельцем маршрутных линий. Однако всё испортил отец Тарона Андраник Маргарян, вернее, процитировавший данное им некогда интервью телеканал «Кентрон».
Дело в том, что, когда безвременно скончавшегося премьера Андраника Маргаряна в 2006 году спросили, является ли он владельцем маршрутной линии, он ответил отрицательно, однако сообщил, что таковым является его сын – Тарон.
Напомним, что тогда Тарон уже успел завершить экстерном школу, получить диплом Сельхозакадемии и стать главой администрации Авана.
Параллельно этой работе Тарон, согласно Андранику Маргаряну, эксплуатировал маршрутные линии. То есть, Тарон нарушил закон как минимум уже в 2006 году, поскольку законом РА «О местном самоуправлении» руководителям общин запрещается одновременно занимать другие должности, выполнять иную оплачиваемую работу, кроме творческой, научной и педагогической деятельности. Иными словами, Тарон, как глава администрации столичного района Аван, не мог одновременно заниматься бизнесом – управлять маршрутными линиями. А то, что подобное управлением не является творческой, научной и уж тем более педагогической деятельностью, не подлежит сомнению.
Итак, в годы своей работы главой районной администрации Тарон нарушил закон. Члены его команды настаивают, что Тарон уже не тот, что был раньше, поскольку 7 лет назад у него была своя «линия», а сейчас ее уже нет. Хотят сказать, что Тарон нарушал закон в 2006 году, но сейчас является законопослушным. Интересный подход, не правда ли?
В мэрии поступили бы правильно, если бы опубликовали информацию о том, что случилось с маршрутными линиями Тарона после 2006 года. Кому он их продал или подарил? Вследствие чего он стал миллионером – продажи своей «линии» или того, что его отец долгие годы работал премьером и оставил добротное наследство, как уверял нас в этом депутат от РПА Манвел Григорян.