«Քցողներին» ծառայողները խոսում են միայն «քցելուց»
Այսօր Հայաստանում գործում է մի լրատվամիջոց, որն աշխատում է իշխանությունների լիակատար վերահսկողության ներքո եւ սիրում է կատարել Բաղրամյան 26-ից (և ոչ միայն այդտեղից) եկող տարատեսակ հանձնարարականները: Այս լրատվամիջոցն ամենաշատն օգտագործում է «քցել» բառը և դա, ըստ Ֆրեյդի, պատահական չէ։
Դե եթե իրենց շեֆը «քցում» է բոլորին եւ անդադար, ապա նրանք կարծում են, որ քցում են բոլորը: Իսկապես, եթե կարելի է քցել եվրոպացի ամենաբարձրաստիճան պաշտոնյաներին, միջազգային հիմնադրամներին, իր նշանակած քաղաքապետերին, ընկերոջ` տղային, փեսայի ընկերներին, կուսակից պատգամավորներին, իրենց համար աշխատած լրատվամիջոցներին, նախարարներին, անգամ գլխավոր դատախազին, ապա խեղճ լրատվամիջոցին կարող է թվալ, որ այդպես վարվում են բոլորը: Բայց նրանք պետք է ուժ գտնեն, իրենց թափ տան եւ կարողանան տեսնել իրականությունը: Իսկ իրականությունն այն է, որ Գագիկ Ծառուկյանը ակտիվ քաղաքականության մեջ գտնվելով 5-6 տարի, որեւէ մեկին չի «քցել» եւ նման մտադրություն էլ չի ունեցել: Ինչ վերաբերում է ազատամարտիկներին, ապա նրանք լուրջ մարդիկ են, որոնց ոչ միայն անհնար է «քցել», այլեւ անբարոյականություն է այդ մասին մտածելն անգամ: Վերջին հաշվով ազատամարտիկները եվրոպացի կոմիսարներ չեն, որոնց «քցում» են:
Այնպես որ, իշխանությունների համար օրը 25 ժամ (լրացուցիչ մեկ ժամը «ավելացված արժեքի հարկն է) աշխատող լրատվամիջոցը եւ նրանց պատվիրատուները կարող են հանգիստ լինել` Ծառուկյանն ազատամարտիկների չի «քցելու», եւ որ ամենակարեւորն է՝ ազատամարտիկներն էլ Վոլոդիա Ավետիսյանի ձերբակալությունից հետո չեն վախեցել եւ երկրի փրկության գործից չեն հրաժարվելու:
Եւ ընդհանրապես, նույն լրատվամիջոցը եւ նրանց տերերը պետք է հասկանան, որ «քցելով» հեռու չես գնա, եւ որ ոչ բոլոր մարդիկ են մտածում «քցելու» մասին եւ երջանկանում այս կամ այն մարդուն, ֆիրմային, գործարարին, կուսակցությանը «քցելուց» հետո:
Ցավալի է, բայց փաստ, որ այսօրվա իշխանությունները շարժվում են «Քցիր, որ լինես երջանիկ եւ բարեկեցիկ» կարգախոսով: Ամենայն հավանականությամբ, այդ մասին չգիտեին եվրոպացիները, անգամ Փայլակ Հայրապետյանը, որին սնանկացրին եւ հիմա սնանկացնողները մոտ են կատարյալ երջանկությանը:
Ի տարբերություն Փայլակ Հայրապետյանի, Մոսկվայում քաջատեղյակ էին ՀՀ իշխանությունների հակումների մասին, եւ թույլ չտվեցին իրենց «քցել»։ Արդյունքում հիմա «քցողները» կամ «քցելու» փորձ անողները պատժվում եւ ստորացվում են: Եւ ուշ թե շուտ բոլորը պատասխան են տալու յուրաքանչյուր «քցումի» համար: Այլ կերպ չի էլ կարող լինել:

Приспешники «кидал» только и говорят, что о «кидалове»
На сегодня в Армении есть одно средство массовой информации, которое действует под полным контролем властей и выполняет исходящие из президентского дворца (и не только оттуда) различного рода распоряжения. Это СМИ больше всех использует слово «кидать», а это, если судить по Фрейду, не случайно.
Поскольку их шеф постоянно всех «кидает», то им кажется, что тем же заняты и остальные. И вправду, если можно «кинуть» самых высокопоставленных европейских чиновников, международные фонды, назначенных им же мэров, сына друга, друзей зятя, депутатов-однопартийцев, работавшие на него СМИ, министров и даже генпрокурора, то бедному изданию может показаться, что так поступают все. Однако они должны найти в себе силы встряхнуться и посмотреть правде в глаза. Заключается же она в том, что, находясь в активной политике на протяжении 5-6 лет, Гагик Царукян так никого и не «кинул» и даже не имел подобного намерения. Что касается воинов-освободителей, то они довольно серьезные люди, которых не только невозможно «кинуть», но даже безнравственно думать об этом. В конце концов, воины-освободители – это не еврокомиссары, которых нещадно «кидают».
Так что, работающее на власти 25 часов в сутки (дополнительный час составляет «налог на добавленную стоимость») СМИ и их заказчики могут быть спокойны – Царукян воинов-освободителей не «кинет», и, что самое главное, они не испугались ареста Володи Аветисяна и не откажутся от дела спасения страны.
Да и вообще, данное СМИ и его хозяева должны понять, что на «кидалове» далеко не уедешь и что не все люди думают о том, как «кинуть» других и каждый раз радуются тому, что им удалось «кинуть» того или иного человека, бизнесмена, фирму или партию.
Прискорбно, но факт, что сегодняшние власти руководствуются лозунгом «Кидай, и будет тебе счастье и благополучие». По всей видимости, европейцам об этом не было неизвестно, как и Пайлаку Айрапетяну, которого разорили – зато «кинувшие» его на седьмом небе от счастья.
В отличие от Пайлака Айрапетяна, в Москве были прекрасно осведомлены о наклонностях властей РА и не позволили себя «кинуть». В результате, «кинувшие» или предпринявшие эту попытку наказываются и унижаются. Рано или поздно, но все «кидалы» понесут ответственность по каждому из эпизодов. Иначе и быть не может.