Գրողների միության նախագահի թեկնածուները հայտնի են
Գրողների միության նախագահի թեկնածուները երեքն են։ ՀԳՄ նախագահի պաշտոնակատար Էդվարդ Միլիտոնյանին առաջադրել են մի խումբ գողներ, իսկ ՀՀ մշակույթի նախկին նախարար Հովիկ Հովեյանը և Հայաստանի ազգային գրադարանի նախկին տնօրեն Դավիթ Սարգսյանն ինքնառաջադրվել են։
Թեև հոկտեմբերի 16–ին լրացել է Գրողների միության նախագահի պաշտոնում առաջադրումների վերջնաժամկետը, սակայն հոկտեմբերի 20-ին կայանալիք համագումարի ժամանակ ևս կարող են առաջադրումներ լինել։ Պարզապես այդ դեպքում հեռակա կարգով նախապես քվեարկող սփյուռքահայ գրողները չեն կարողանա իրենց դիրքորոշումն արտահայտել։

На должность председателя Союза писателей Армении претендуют 3 кандидата
За вакантную должность председателя Союза писателей Армении будут бороться 3 кандидата – Эдуард Милитонян, Овик Овеян и Давид Саркисян.
Отметим, что срок выдвижения кандидатов истек 16 октября. В настоящее время обязанности председателя Союза писателей Армении исполняет директор Центра книги и издательского дела министерства культуры РА, детский писатель и поэт Эдуард Милитонян. 20 октября состоится внеочередной съезд Союза писателей Армении. В повестку мероприятия включены 2 вопроса: обсуждение творческих проблем и избрание нового председателя.