Նոր ընտրական փուլում Վարդան Մինասյանը չի գլխավորի ազգային հավաքականը
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը քիչ առաջ ՀՖՖ պաշտոնական կայքին հայտնել է, որ նոր ընտրական փուլում ինքը չի գլխավորելու Հայաստանի ազգային հավաքականը:
«Ես այսօր հանդիպում եմ ունեցել ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հետ: Քննարկել ենք Հայաստանի ազգային հավաքականի հետ կապված մի շարք խնդիրներ: ՀՖՖ նախագահն ինձ առաջարկել է նոր ընտրական փուլում շարունակել գլխավորել Հայաստանի ազգային հավաքականը, բայց ես հրաժարվել եմ առաջարկից՝ իհարկե, իմ խորին շնորհակալությունը հայտնելով ՀՖՖ նախագահին վստահության համար: Ինձ համար մեծ պատիվ կլիներ կրկին ստանձնել ազգային հավաքականի ղեկը, բայց ես այս պահին գերադասում եմ իմ կարիերայի այլ շարունակություն: Կան մի շարք առաջարկներ, մասնավորապես արտերկրից, եւ ես ուզում եմ քննարկել այդ առաջարկները»,-ասել է Վարդան Մինասյանը:
Հիշեցնենք, որ Վարդան Մինասյանի պայմանագիրը ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում ավարտվում է ս.թ. հոկտեմբերի 31-ին:

У сборной Армении по футболу будет новый главный тренер
Главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян заявил в интервью официальному сайту ФФА, что отказался от предложения возглавить национальную команду на отборочной стадии Чемпионата Европы 2016 года.
«Я сегодня встретился с президентом ФФА Рубеном Айрапетяном. Мы обсудили ряд вопросов, связанных с нашей сборной. Президент ФФА предложил мне продолжить возглавлять сборную на следующем квалификационном раунде, но я отказался от этого предложения, выразив главе ФФА глубокую благодарность за оказанное доверие. Для меня было бы большой честью снова возглавлять национальную сборную, но на данный момент я предпочитаю другое продолжение своей карьеры. Есть некоторые предложения, в частности, из заграницы, и я их сейчас рассматриваю», - отметил Минасян.
Отметим, что контракт Вардана Минасяна на посту главного тренера сборной Армении заканчивается 31 октября с.г.