Տավուշում հակառակորդը կրակ է բացել ավտոճանապարհով անցնող մեքենաների վրա. կան 1 զոհ, 3 վիրավոր
Այսօր՝ ժամը 13-14-ի սահմաններում, ՀՀ Տավուշի մարզում՝ Բերդ-Իջևան ավտոճանապարհի Պառավաքարի հատվածում, հակառակորդը կրակ է բացել ավտոճանապարհով ընթացող մեքենաների վրա: Այս մասին հայտնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
Կրակահերթից տուժել են ինչպես քաղաքացիական, այնպես էլ զինվորական մեքենաներում եղած անձինք: Զինծառայողներին մարտական հերթապահության տեղափոխող զինվորական մեքենաների շարասյան վրա բացված կրակի հետևանքով զոհվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Գարիկ Արտակի Պողոսյանը (Վանաձորի զ/կ, ծնված 1994թ., 2012թ. առաջին զորակոչ): Հրազենային տարբեր աստիճանի վիրավորումներ են ստացել ժամկետային զինծառայողներ, շարքայիններ Արթուր Սերոբի Անդրանիկյանը (Վայքի զ/կ, ծնված 1994թ., 2012թ. առաջին զորակոչ), Արայիկ Նորիկի Ժամհարյանը (Մասիսի զ/կ, ծնված 1994թ., 2012թ. առաջին զորակոչ) և Մարտին Վահրամի Պետրոսյանը (Մասիսի զ/կ, ծնված 1994թ., 2012թ. առաջին զորակոչ): Դեպքի մասին համապատասխան իրազեկում է կատարվել ԵԱՀԿ հատուկ ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի գրասենյակին:

ВС Азербайджана обстреляли военную колонну в Армении: есть погибший и раненые
Сегодня в 13:14 ВС Азербайджана открыли огонь по автомобилям, движущимся по дороге Берд-Иджеван в Тавушской области Армении. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Согласно сообщению, в результате открытого огня по колонне военных машин, которые перевозили военнослужащих на боевое дежурство, погиб военнослужащий срочной службы, 19-летний рядовой Гарик Погосян, ранения получили рядовые 19-летние Артур Андраникян, Араик Жамкарян и Мартин Петросян.
Минобороны об инциденте поставило в известность офис личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика.
«Этот преступный шаг противника не останется без ответа, и подстрекатель в очередной раз понесет ответственность за провокацию», - говорится в заявлении министерства обороны.