Նախագահականում քննարկվել են Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Լեֆորին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերություններին, ԵՄ աջակցությամբ մի շարք ուղղություններով մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումներին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի ներկայիս վիճակի վերաբերյալ: Երկուստեք ընդգծվել է հիմնախնդրի խաղաղ և միջազգային սկզբունքների հիման վրա կարգավորմանն ուղղված ջանքերը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների բանակցային ձևաչափում շարունակելու կարևորությունն ու անհրաժեշտությունը:

Серж Саргсян и Филипп Лефорт обсудили отношения между Арменией и ЕС
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня спецпредставителя ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Филиппа Лефора. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
В ходе встречи стороны коснулись отношений Армения-ЕС, а также реформ в ряде направлений, осуществляемых при содействии ЕС.
Собеседники обменялись мнениями вокруг региональных развитий, а также текущего этапа Карабахского урегулирования. Обоюдно была отмечена важность и необходимость продолжения усилий сопредседателей МГ ОБСЕ по мирному урегулированию Карабахского конфликта на основе международных принципов.