Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահը հանդիպել է Վարդան Օսկանյանին
Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Վարդան Օսկանյանը նոյեմբերի 5-ին հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքի հետ:
Օսկանյանի գրասենյակից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության բանակցային գործընթացի շուրջ այսօր ստեղծված իրավիճակը: Վարդան Օսկանյանը ներկայացրել է իր տեսակետները հարցի կարգավորման կապակցությամբ, ինչպես նաև հնարավոր միջոցները բանակցություններում առաջընթաց արձանագրելու համար:

Экс-глава МИД Армении, депутат от парламентской фракции «Процветающая Армения» Вардан Осканян встретился сегодня с американским сопредседателем Минской группы ОБСЕ Джеймсом Уорликом.
В ходе встречи обсуждалась текущая ситуация вокруг урегулирования Карабахского конфликта. Осканян представил свою точку зрения по этой проблеме, а также пути возможного продвижения переговорного процесса.
Вардан Осканян встретился с Джеймсом Уорликом