«Հեղափոխությունը» խժռում է իր զավակներին (տեսանյութ)
Վերջապես իրականացավ Սերժ Սարգսյանի «ֆեյք» մրցակից Պարույր Հայրիկյանի երազանքը։ Հայաստանում հաստատվել է աշխարհի ամենադեմոկրատական կարգը։
Պատկերացնո՞ւմ եք, մարդը քաղաքի կենտրոնում, ոստիկանների ներկայությամբ, հայտարարում է, թե գնում է նախագահին սիկտիր անելու և «պաժառ» տալու, ու այդքանից հետո նրան թույլ են տալիս շարժվել դեպի իր բաղձալի նպատակը՝ ուղեկցելով դեպի Մաշտոցի պողոտա։
Պատկերացնո՞ւմ եք, մարդը ոստիկանության բարձրաստիճան չինովնիկի ներկայությամբ «բրոնեժիլետը» հագից հանում ու տալիս է որդուն, որպեսզի մահապարտ սպարտացիների նման գնա նախագահական նստավայրը «գմփցնելու», բայց նրա ձեռքերին անմիջապես ձեռնաշղթաներ չեն հագցնում։ Քիչ էր մնում՝ Օսիպյանն օգներ Շանթին որդուն «բրոնեժիլետ» հագցնելու գործում։
Պատկերացնո՞ւմ եք, մարդը հայտարարում է, որ բենզինով լցված շշերով հարձակվելու է ԿԳԲ–ի և մյուս ուժային հաստատությունների վրա, բայց նրան տեղում չեն ձերբակալում, այլ սպասում են մինչև «խլապուշկաները» փողոցում պայթեցվեն, մի քանի ոստիկան վիրավորվի, և նոր միայն անցնեն գործի։
Չեմ զարմանա, եթե պարզվի, որ Սերժ Սարգսյանին «պաժառ» տալու համար նախատեսված բենզինի մատակարարը եղել է «Ֆլեշ» ՍՊԸ–ն։ Չէ՞ որ Տիգրան Սարգսյանը հայտարարել է, որ պետական տենդերների հաղթողներն իր ընկերներն ու մտերիմներն են։ Իսկ այն, որ երեկվա «հեղափոխությունը» պետպատվերի շրջանակներում էր, չգիտեր միայն Շանթ Հարությունյանը։
Դե, եթե այսքանից հետո ասեք, որ Սերժ Սարգսյանը բարի չէ, հանդուրժող չէ, հոգու խորքում թունդ արևմտամետ չէ, ապա մեղք գործած կլինեք։
Շոուն շարունակվում է՝ հընթացս խժռելով իր զավակներին։ Հարությունյանը մի քանի օրով վերածվեց հեղափոխության Շանթարգելի։

«Революция» пожирает свои чада (видео)
Наконец-то сбылась мечта «фейкового» соперника Сержа Саргсяна на президентских выборах Паруйра Айрикяна – в нашей стране установился самый демократичный в мире режим.
Представляете, человек в центре города в присутствии полицейских заявляет, что идет отстранять и поджигать президента, а ему не препятствуют на пути к заветной цели, сопровождая до проспекта Маштоца?
Представляете, человек в присутствии высокопоставленного представителя полиции снимает с себя бронежилет и передает его своему сыну, чтобы, подобно одному из спартанских смертников, пойти на «подрыв» президентской резиденции, но на него почему-то не надевают наручники? Еще немного, и замглавы столичной полиции Осипян помог бы Шанту Арутюняну в деле облачения его сына.
Представляете, человек заявляет, что атакует с «коктейлями Молотова» КГБ и другие силовые структуры, но его не задерживают, дожидаясь пока не взорвутся несколько хлопушек и не пострадает несколько полицейских?
Не удивлюсь, если выяснится, что поставщиком бензина для «подпалки» Сержа Саргсяна была компания «Флеш», ведь Тигран Саркисян как-то заявил, что победителями государственных тендеров в основном являются его друзья и близкие. О том же, что вчерашняя «революция» была в рамках госзаказа, по всей видимости, не знал лишь сам Шант Арутюнян.
Если вы и после столького осмелитесь заявить о том, что Серж Саргсян – злой, нетолерантный и не прозападный, то у вас просто нет совести.
Шоу продолжается, пожирая по пути свои чада. Шант Арутюнян на пару дней стал молниеотводом революции (от арм. «шант» - молния, - прим. ред.)