Միքայել Մելքումյան. «Ես բյուջեին անվանում չէի տա»
«Ես բյուջեին անվանում չէի տա. նույն տրամաբանությունը պահպանվել է, ինչ նախորդ տարի: Այս տարի կառավարությունը նոր վարչարարական մեխանիզմների կիրառում չի նախատեսում»,–այսօրվա ասուլիսին ասել է ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Միքայել Մելքումյանը։
Ըստ բանախոսի՝ «Բարգավաճ Հայաստանը» վերջին 1.5 տարվա ընթացքում քսան օրենսդրական նախաձեռնություն է ներկայացրել, ընդունվել է միայն մեկը:
«Աշխատավարձերի բարձրացմանը մենք կողմ ենք, սակայն կողմ չենք այս ձևով բարձրացմանը: Եթե այդքան մարդու մենք զրկում ենք գործազրկության նպաստից, և անհայտ որակի ծրագրերի վրա ենք ուղղում, սա այնքան էլ տեղին չէ. մենք կարծում ենք, որ պետք է դա աստիճանաբար արվի»,–ասել է ԲՀԿ պատգամավորը։

За последние 1,5 года из 20 законодательных инициатив ППА была принята лишь одна
«В проекте нынешнего бюджета сохранилась логика прошлогоднего – правительство не предложило каких-либо новых механизмов администрирования», - заявил во время сегодняшней пресс-конференции член парламентской фракции ППА Микаэл Мелкумян.
По его словам, «Процветающая Армения» за последние 1,5 года представила 20 законодательных инициатив, из которых была принята лишь одна.
«Мы выступаем за увеличение зарплат, но не поддерживает их увеличение в нынешней форме. Если мы лишаем стольких людей пособий по безработице и направляем эти средства на программы сомнительного качества, то это повышение не столь уместно. Нам кажется, что это должно осуществлять постепенно», - отметил депутат от ППА.