Ավելի քան 3000 վրացի երկաթուղայիններ գործադուլ են հայտարարել
«Վրացական երկաթուղիներ» ընկերության ավելի քան 3000 աշխատակիցներ երեկվանից գործադուլ են հայտարարել՝ պահանջելով աշխատավարձերի բարձրացում։ Այդ մասին հայտնել է ընկերության արհմիության նախագահ Վիտալի Գիորգաձեն:
Ինչպես հաղորդում է «Նովոստի Գռուզիի»-ին գործադուլավորները պահանջում են նաև պարգևավճարների և արտաժամյա աշխատանքի վճարումների նոր համակարգի մշակում:
Ավելի վաղ «Վրացական երկաթուղիներ»-ը հայտարարություն էին տարածոել, թե նոր արհմիությունը կառավարվում է դրսից՝ առանձին ղեկավարների շահերը բավարարելու համար:

В Грузии бастуют около 3 тысяч железнодорожников
Сегодня около 3 тысяч сотрудников АО «Грузинская железная дорога» начали забастовку с требованием повышения оплаты труда. Об этом сообщает «Новости-Грузия».
Бастующие железнодорожники требуют оплаты сверхурочного труда, формирования справедливой премиальной системы и выплаты надбавок за стаж и квалификацию.
«Руководство ГЖД не идет на переговоры. К этому времени в забастовке принимают участие около 3 тысяч человек – это представители различных служб как в Тбилиси, так и в Батуми, Хашури, Гардабани. Число бастующих увеличивается», - заявил председатель нового профсоюза железнодорожников Виталий Гиоргадзе.