Տ. Ուրիխանյանը ՀՀԿ–ի արհամարհական վերաբերմունքի մասին
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ, ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը խորհրդարանական 4 խմբակցությունների հրավիրած արտահերթ նիստին ՀՀԿ–ի չներկայանալն արհամարհական վերաբերմունք է համարում հանրության հանդեպ։
Հիշեցնենք, որ կուտակային կենսաթոշակային համակարգի կիրառման պարտադիր բաղադրիչը մեկ տարով հետաձգելու հարցով նոյեմբերի 15-ին հրավիրված ԱԺ արտահերթ նիստին ՀՀԿ–ի չներկայանալու պատճառով այն տապալվեց։
Այսօր հրավիրված ասուլիսում Ուրիխանյանը նաև նշել է, որ ՀՀ կառավարության անարդյունավետ գործունեության մասին է վկայում արտագաղթը։
–Եթե այս կառավարությունը կարողանար կտրուկ փոխել հայաստանցիների վիճակը, բնական է, որ մենք չէինք քննադատի նրան,–ընդգծել է ԲՀԿ–ական պատգամավորը՝ հավելելով, որ հասարակության զանգվածային պահանջատիրությունը հրաժարական պահանջելու օրինական ճանապարհ է:

Срыв Республиканской партией Армении созванного 4 парламентскими фракциями внеочередного заседания НС пресс-секретарь ППА, депутат Тигран Уриханян считает пренебрежением в отношении общества.
Напомним, что 15 ноября РПА не явилась на внеочередное заседание парламента, посвященное отсрочке вопроса применения обязательной составляющей накопительной пенсионной системы на один год, в результате чего заседание не состоялось ввиду отсутствия кворума.
Уриханян коснулся также неэффективной деятельности правительства, о которой свидетельствуют темпы эмиграции.
«Если бы это правительство смогло выправить положение граждан страны, естественно, мы бы его не критиковали», - подчеркнул депутат от ППА.
Тигран Уриханян о пренебрежительном отношении РПА