Լ.Սարգսյան. «Այսօր արդեն չեն բավարարվում բյուջեի թալանով»
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության անդամ Լյուդմիլա Սարգսյանն անդրադառնալով հայ հասարակությանը կենսաթոշակային համակարգի պարտադրմանը, ասել է, որ Հայաստանում հիմնականում չի ընդունվում որևէ օրինագիծ, որը կբխի հասարակության շահերից:
«Այսօր արդեն չեն բավարարվում բյուջեի թալանով և սկսել են թալանել անմիջապես բնակչությանը, մտնում են մարդկանց գրպանները և մնում այնտեղ»,-նշել է Լ. Սարգսյանը:
Պատգամավորն ընդգծել է, որ իրենց խմբակցությունը դեմ է պարտադիր կենսաթոշակային համակարգին, և իրենք կանգնած են պայքարող հասակարության կողքին:
Խոսելով ՀՀ-ի` Մաքսային միությանն անդամակցելու մասին, բանախոսն ասել է, որ դա այլընտրանք չուներ, սակայն պետք է տեղի ունենար հաշվարկված և դանդաղ. «Իշխանությունները պետք է ազնիվ բանակցեին թե’ Ռուսաստանի, թե’ ԵՄ-ի հետ, խորհրդակցեին երկրի քաղաքական ուժերի հետ և նոր կայացնեին ինչ-որ որոշումներ»,-նշել է Լ. Սարգսյանը` հավելելով, որ իշխանությունները շարժվել են իրենց շահերով, այլ ոչ թե ժողովրդի, իսկ գլխավոր որոշումները գաղտնի են կայացվել:

Людмила Саркисян: «Разграблением бюджет сегодня уже не довольствуются»
«В Армении практически не принимается законов, исходящих из интересов общества», - заявила в ходе сегодняшней пресс-конференции член парламентской фракции АНК Людмила Саркисян, касаясь попыток властей страны навязать обществу обязательную накопительную пенсионную систему.
«Разграблением бюджет сегодня уже не довольствуются, они начали лезть в карманы граждан и обживаться в них», - отметила Саркисян.
Депутат подчеркнула, что их фракция выступает против обязательной пенсионной системы, и они стоят рядом с борющимся обществом.
Говоря о вступлении Армении в Таможенный союз, она отметила, что этому процессу на данный момент нет альтернативы, однако он должен был протекать размеренно и с расчетом.
«Власти должны были честно вести переговоры как с Россией, так и с ЕС, советоваться с политическими силами страны, а уже после – принимать решение», - сказала Саркисян, добавив, что власти руководствовались собственными интересами, а решения принимались втайне.