Հրանուշ Հակոբյանի՝ ռուբլու տեսքով ունեցվածքը անհասկանալիորեն ավելացել է
Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն իր ունեցվածքի հայտարարագրում՝ դրամական միջոցների մեջ, նշել է նաև խորհրդային ռուբլու տեսքով ունեցվածքը, իսկ այն կազմում է 82 հազար 821 ռուբլի, գումար, որը խորհրդային տարիներին համարվում էր ահռելի ունեցվածք։
Ուշագրավն այն է, որ 2012թ. տարեսկզբին նա հայտարարագրել է 82 հազար 821 ռուբլի, իսկ տարեվերջին՝ 82 հազար 882 ռուբլի։ Թե ինչպես են գոյություն չունեցող երկրի անվավեր փողերն ավելացել, անհասկանալի է։ Հ. Հակոբյանի՝ ներկայիս արժույթներով ունեցվածքը ևս քիչ չէ՝ 28 մլն 287 հազար դրամ, 26 հազար 881 դոլար և 21 հազար 827 եվրո։ Եվ այս ամենը նա կուտակել է չոր աշխատավարձով, քանի որ եկամտի որևէ այլ աղբյուր նշված չէ»,–գրում է թերթը։

Сбережения Грануш Акопян в советских рублях выросли
В имущественной декларации министра Диаспоры Грануш Акопян среди денежных сбережений есть также 82 тыс. 821 советский рубль, что, по советским меркам, было огромной сумой. Об этом пишет газета «Жоховурд».
«Примечательно, что в начале 2012 года она задекларировала 82 тыс. 821 рубль, а в конце года – 82 тыс. 882 рубля. Непонятно, как все-таки накапливаются недействительные деньги несуществующего государства.
Немало у Акопян сбережений и в современных валютах: 28 млн. 287 тыс. драмов, 26 тыс. 881 долларов и 21 тыс. 827 евро. И всё это она накопила благодаря «сухой» зарплате, поскольку каких-либо других источников дохода в декларации не приводится», - пишет издание.