Էլինար Վարդանյան. «Կառավարությունը շարունակում է մերժել ԲՀԿ–ի օրինագծերը»
ԱԺ ավանդական ճեպազրույցում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էլինար Վարդանյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը շարունակում է մշուշոտ և անհիմն ձևակերպումներով մերժել ԲՀԿ–ի օրինագծերը։
Մասնավորապես, գործադրի երեկվա նիստում մերժվել է չաշխատող մայրերին մինչև երկու տարեկան երեխայի խնամքի նպաստ տրամադրելու ԲՀԿ–ի նախագիծը:
–Ի դեպ, կառավարությունը նշեց, որ օրինագիծը ներկայացրել են մի խումբ պատգամավորներ, բայց ընդունված կարգի համաձայն՝ պետք է նշվեր, թե որ պատգամավորը կամ պատգամավորներն են ներկայացրել, և որ խմբակցությունից են նրանք։ Սա կառավարության կողմից միտումնավոր է արվում,–ասել է Է. Վարդանյանը:

Элинар Варданян: «Правительство продолжает отклонять законопроекты ППА»
Правительство РА продолжает отклонять своими витиеватыми и необоснованными объяснениями выдвигаемые «Процветающей Арменией» законопроекты. Об этом в ходе традиционного пятничного брифинга в НС заявила депутат от фракции ППА Элинар Варданян
В частности, в ходе вчерашнего заседания правительства был отклонен проект ППА по предоставлению пособий по уходу за детьми до 2 лет.
«Кстати, правительство отметило, что законопроект представила группа депутатов, хотя, согласно принятому правилу, должно было быть отмечено, какой или какие депутаты конкретно представили законопроект и какую фракцию они представляют. Правительством это делается намеренно», - подчеркнула Варданян.