Նալբանդյանն ու Դավութօղլուն կհանդիպեն
Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կհանդիպի Երևանում գտնվող Թուրքիայի ԱԳ նախարար Ահմեդ Դավութօղլուի հետ։
Այս մասին Երևանում ընթացող Սևծովյան տնտեսական համագործակցության անդամ պետությունների արտգործնախարարների համաժողովից հետո լրագրողներին տեղեկացրել է ՀՀ ԱԳ նախարարը։
Նա նշել է, որ հանդիպելու է ՍԾՏՀ անդամ պետությունների բոլոր, այդ թվում՝ Թուրքիայի պատվիրակության հետ:
Քննարկվող թեմաների մասին կհայտնենք հանդիպումից հետո,-ասել է Նալբանդյանը:
Է. Նալբանդյանը ևս մեկ անգամ ընդգծել է, որ հայ-թուրքական հարաբերությունները կարող են կարգավորվել առանց նախապայմանների, իսկ նախապայմանների լեզվով խոսելու Թուրքիայի դիրքորոշումն անընդունելի է։
Ավելի վաղ Սերժ Սարգսյանի մամուլի խոսնակը տեղեկացրել էր, որ Սարգսյան–Դավութօղլու հանդիպում տեղի չի ունենալու:

Налбандян и Давудоглу встретятся
Глава МИД Армении Эдвард Налбандян встретится с находящимся в Ереване министром индел Турции Ахмедом Давудоглу. Об этом после саммита глав МИД стран-членов Организации черноморского экономического сотрудничества заявил сам Эдвард Налбандян.
В частности, он отметил, что встретится с представителями всех стран ОЧЭС, в том числе – делегацией Турции.
«Об обсуждаемых на встрече темах будет сообщено по завершению встречи», - добавил Налбандян.
Министр подчеркнул, что армяно-турецкие отношения могут быть нормализованы исключительно без каких-либо предварительных условий.
Напомним, что накануне пресс-секретарь президента РА Сержа Саргсяна сообщил, что встречи главы государства с Ахмедом Давудоглу не запланировано.