Չիլիական «McDonald"s»-ը տուգանվել է համբուրգերում հայտնված առնետի պոչի համար
Չիլիում համաշխարհային ճանաչում ունեցող արագ սննդի «McDonald's» ցանցը տուգանվել է առնետի պոչի համար, որը հաճախորդներից մեկը գտել է իր համբուրգերի մեջ։
Լատինաամերիկան լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ դեպքը տեղի է ունեցել Տեմուկո քաղաքի ռեստորանում։ Դատարանը «McDonald's»-ին տուգանել է 2 հազար չիլիական պեսոյով (3.8 հազար դոլար)։
Ըստ դատական եզրակացության՝ առնետի պոչը սննդամթերքում հայտնվել է արդեն ռեստորանի ներսում և չի բերվել դրսից։ Այնուհետև այն տապակվել է կոտլետի հետ միասին։

Чилийский «McDonald"s» выплатит штраф за крысиный хвост в гамбургере
Всемирно известная сеть ресторанов быстрого питания «McDonald's» оштрафована в Чили за крысиный хвост, который один из клиентов обнаружил в своей еде.
Как сообщают латиноамериканские СМИ, инцидент произошел в закусочной в городе Темуко, столице региона Араукания. Суд назначил ресторану штраф в размере 2 тыс. чилийских песо (около $3,8 тыс.).
Суд пришел к выводу, что крысиный хвост попал в продукты уже внутри ресторана и не был принесен извне, а затем жарился вместе с котлетой для гамбургеров. Однако «McDonald's» не согласился с решением судебной инстанции и теперь намерен подать апелляцию, утверждая, что качество его продуктов и процесс их приготовления всегда остаются на высоте.