ՀՀ բնակչության 53,6%–ի կյանքը տնտեսական ճգնաժամի պատճառով շատ է վատացել
Մամլո ասուլիսի ժամանակ «Սոցիոմետր» ՀԿ-ի նախագահ, սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանը հայտարարել է, թե այս տարվա հոկտեմբերի 22-24-ը անցկացված սոցիոլոգիական հարցումներից պարզ է դարձել, որ ՀՀ բնակչության 53,6%-ը համարում է՝ տնտեսական ճգնաժամի պատճառով իրենց կյանքը շատ վատացել է։
Հարցվողների ընդամենը 2,3%-ն է նշել, որ իրենց կյանքն այս ընթացքում լավացել է։ «Անփոփոխ լավ է» պատասխանը տվել է 12%-ը, իսկ «անփոփոխ վատ է»՝ 31,2%-ը։ Բնակչության 6,9%-ը դժվարացել է պատասխանել, թե ինչ ազդեցություն է ունեցել ճգնաժամը Հայաստանի վրա։
«Համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամի ազդեցությունը ընտանիքի կացության վրա» հարցադումից հետևյալ պատկերն է ստացվել.

Из-за экономического кризиса заметно ухудшилась жизнь 53,6% населения Армении
Председатель о/о «Социометр», социолог Агарон Адибекян заявил во время пресс-конференции, что согласно проведенным 22-24 октября текущего года социологическим опросам, 53,6% населения РА считает, что из-за экономического кризиса их жизнь заметно ухудшилась.
Лишь 2,3% респондентов отметили, что их жизнь в течение экономического кризиса улучшилась. Ответ «неизменно хорошо» дали 12% опрошенных, а «неизменно плохо» - 31,2%. 6,9% населения затруднилось ответить, какое воздействие оказал кризис на Армению.
Результаты ответов на вопрос «Каково воздействие экономического кризиса на состояние семьи?» выглядят следующим образом.
Члены семьи были вынуждены эмигрировать - 14,5%
Потеряли бизнес - 2,7%
Продали бизнес - 0,6%
Потеряли работу - 16,1%
Вынуждены были прервать учебу в учебных заведениях - 2,2%