Հասցեն՝ Բաղրամյան 26
Հայաստանում շատ քչերն են մնացել, ովքեր պարտք չունեն։ Պարտք են ընկերներին, հարևաններին, բարեկամներին, լոմբարդներին, բանկերին...
Ու հանկարծ պարզվում է, որ պարտքով գոյատևող պետությունում իշխանություններն իրենց կուտակած պարտքը որոշել են մարել քաղաքացիների հաշվին։ Կարճ ասած՝ առանց մեր իմացության՝ մեզանից պարտքով գումար են վերցրել և «գազ» են տվել։ Այսինքն, մենք էլ ենք պարտատեր։ Այնպես որ, «Որտեղի՞ց գումար գտնել պարտքից պրծնելու համար» հանապազօրյա հարցն ունի պարզ պատասխան՝ իշխանություններից։
Իշխանություններից, որոնք իրականում, առանց որևէ այլաբանության, պարտք են մեզ։ Ու եթե բանկերից կամ այլ պարտատիրոջից զանգ կամ ծանուցագիր գա, առանց վարանելու ուղղե՛ք այն Բաղրամյան 26։ Ոնց ուզում են՝ թող ստանան։ Այնտեղ էլ ոնց ուզում են՝ թող փակվեն։

Обращаться на Баграмяна 26
Мало у кого сейчас в Армении нет долгов. Мы должны друзьям, соседям, родственникам, ломбардам, банкам…
И вдруг выясняется, что в существующем за счет долгов государстве власти решили погасить накопленные ими же долги за счет граждан. Иными словами, без нашего ведома взяли у нас в долг и рассчитались «газом». То есть, мы тоже являемся заимодателями. Так что, ответ на насущный вопрос «Откуда найти деньги, чтобы избавиться от долгов?» довольно прост – у властей.
Властей, которые должны нам в прямом смысле этого слова. И если впредь вам позвонят ваши кредиторы и заимодатели или отправят вам извещение, то без колебаний можете перенаправить их по адресу Баграмяна 26. Как хотят, так пусть и взимают с них свои долги. А там, как хотят, так пускай и выкручиваются.