«ԱԺ արտահերթ նիստը ևս անցկացվել է օրենքի խախտմամբ»
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանական ուժերն ԱԺ կանոնակարգ օրենքի խախտմամբ երեկ վավերացրին ՌԴ-ի հետ «դավաճանության ակտ» անվանումը ստացած գազայի համաձայնագրերը: Երեկ «Ժողովուրդ»-ին հայտնի դարձավ, որ օրենքի խախտմամբ է անցկացվել ոչ միայն համաձայնագրերի քվեարկության ձայների հաշվարկը, այլև ԱԺ արտահերթ նիստն ընդհանրապես: Բանն այն է, որ ԱԺ պատգամավորների գերակշիռ մեծամասնությունը դեկտեմբերի 23-ից հունվարի 15-ը գտնվում է արձակուրդում, այդ մասին կան Հովիկ Աբրահամյանի հրամանները: Սակայն երեկվա արտահերթ նիստին մասնակցելու համար պատգամավորներին արձակուրդից հետ կանչելու նոր հրաման Աբրահամյանը չէր ստորագրել, ինչը թույլ է տալիս ենթադրել, որ արտահերթ նիստն անօրինական էր նաև այդ առոմով»:

Внеочередное заседание НС прошло с нарушением закона – «Жоховурд»
«Накануне властные силы с нарушением Регламента НС ратифицировали получившие название «предательского акта» газовые соглашения», - пишет газета «Жоховурд».
Изданию стало известно, что с нарушением прошел не только подсчет результатов голосования по данным соглашениям.
«Дело в том, что подавляющее большинство депутатов НС с 23 декабря по 15 января находились в отпуске, и на это имеется соответствующее распоряжение Овика Абрамяна. Однако нового распоряжения для отзыва депутатов из отпуска спикером НС подписано не было, что позволяет предположить, что внеочередное заседание было нелегитимным и в этом плане», - отмечает газета.