Տիգրան Ուրիխանյան. «Շարմազանովը կորցրել է հեղինակությունն ու արժանապատվությունը»
Ի պատասխան ԱԺ փոխնախագահ, երիտհանրապետական Էդուարդ Շարմազանովի այն հայտարարությանը, թե ցրտից ԲՀԿ-ի հիշողությունը կորել է, ԲՀԿ մամուլի խոսնակ Տիգրան Ուրիխանյանը «Zham. am» -ի հետ զրույցում պատասխանեց.
-Պիտի հիասթափեցնեմ հանրապետական Շարմազանովին` ԲՀԿ-ի հետ, չնայած իրենց ու ՀՀԿ-ական արբանյակների եւ տարբեր տրամաչափի համհարզների ակտիվ ջանքերին, ոչինչ չի պատահել: Ավելին, ԲՀԿ-ն ինչպես վայելել է ժողովրդի վստահությունը, այնպես էլ շարունակում է այն վայելել` ի տարբերություն ՀՀԿ խոսնակի:
Ինչ վերաբերում է եղանակի տեսությանը, ապա, անկեղծ ասած, դրա մասնագետը չեմ, սակայն մեկ բանում միանշանակ վստահ եմ` Էդուարդ Շարմազանովը տարբեր տեղեր եւ ինքնամատույց մտնելով՝ կորցրել է քաղաքացու եւ քաղաքական գործչի համար ամենաթանկը` հեղինակությունն ու արժանապատվությունը:

Тигран Уриханян: «Шармазанова потерял авторитет и достоинство»
В ответ на вопрос вице-спикера Национального собрания РА Эдуарда Шармазанова о том, что у партии «Процветающая Армения» от нынешних морозов отшибло память пресс-секретарь ППА Тигран Уриханян в беседе с «zham.am» заявил:
«Должен разочаровать республиканца Шармазанова – с партией ППА, несмотря на активные усилия РПА и ее адъютантов, ничего не случилось. Более того, ППА, в отличие от РПА, продолжает пользоваться доверием народа.
Что касается прогноза погоды, то, честно говоря, я в этом не специалист, но в одном я уверен однозначно: залезая в различные места, Шармазанов потерял самое дорогое для гражданина и политического деятеля – авторитет и достоинство».