Գալուստ Սահակյան. «ՄՄ–ի կազմում կլինի նաև Լեռնային Ղարաբաղը»
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանն այսօր հրավիրված ասուլիսում անդրադարձել է Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հարցադրմանը, թե Մաքսային միություն Հայաստանի մտնելու դեպքում ինչպե՞ս է լուծվելու Լեռնային Ղարաբաղի հետ սահմանի հարցը։
–Մաքսային միության կազմում կլինի նաև Լեռնային Ղարաբաղը,–հայտարարել է Գ. Սահակյանը։
Նա նաև ընդգծել է, որ Հայաստանի համար անընդունելի է Նազարբաևի այդ մոտեցումը։
Ի դեպ, Գ. Սահակյանը տեղյակ չէ երեկ Սերժ Սարգսյանի ստորագրած՝ ՄՄ–ին Հայաստանի անդամակցության «ճանապարհային քարտեզի» բովանդակությունից։
–Առաջիկայում այն հանրային քննարկման կդրվի,–ասել է նա:

Галуст Саакян: «В составе Таможенного союза будет и Нагорный Карабах»
В ходе сегодняшней пресс-конференции руководитель парламентской фракции РПА Галуст Саакян прокомментировал заявление президента Казахстана Нурсултана Назарбаева относительно границ Таможенного союза в связи с проблемой Нагорного Карабаха.
«В составе Таможенного союза будет и Нагорный Карабах», - заявил Саакян, подчеркнув, что для Армении подобный подход Назарбаева неприемлем.
Кстати, о содержании «дорожной карты» вступления Армении в ТС, подписанной накануне, Саакяну на данный момент ничего не известно.
«В скором времени «дорожная карта» будет опубликована и вынесена на общественное обсуждение», - добавил руководитель фракции РПА.