Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցի մասին
«Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի ՀովհաննիսյանըԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում պատասխանել է Ռոբերտ Քոչարյանի` քաղաքականություն վերադառնալու մասին հարցին՝ նշելով, որ ինքն այդպիսի միտում չի տեսնում:
Իսկ նախկին նախագահի կողմից վարչապետին տրված պատասխանը ոչինչ չի ասում. «Դա իր իրավունքն է, եւ մարդիկ այդպես պիտի բաց բանավեճի միջոցով իրենց դիրքորոշումն արտահայտեն, բայց ակնհայտ է, որ Հայաստանի փոփոխությունը պետք է քաղաքացիական, քաղաքական ուժերի միացման միջոցով տեղի ունենա, ով ուզում է միանա, թող միանա, ես դրանցից մեկն եմ»,-նշել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Ռոբերտ Քոչարյանի՝ քաղաքականություն վերադառնալու դեպքում ինչպիսի՞ն կլինի «Ժառանգության» դիրքորոշումը» հարցին Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պատասխանեց. «Ես «եթե»-ներով չեմ խոսում, ես փետրվարին կասեմ»:
«Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում պատասխանել է Ռոբերտ Քոչարյանի` քաղաքականություն վերադառնալու մասին հարցին՝ նշելով, որ ինքն այդպիսի միտում չի տեսնում:

Лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян не видит тенденций к возвращению второго президента РА Роберта Кочаряна в активную политику. Об этом он заявил в беседе с изданием «ГАЛА».
По его словам, недавнее интервью Кочаряна и последовавший за ним ответ премьера Тиграна Саркисяна ни о чем не свидетельствуют. «Это их право, и люди должны вести открытые дебаты и высказывать тем самым свою позицию, однако очевидно и то, что изменения в Армении должны произойти путем объединения гражданских и политических сил. Кто хочет, тот присоединится, и я являюсь одним из этих людей», - отметил Ованнисян.
На вопрос о том, какой будет реакция «Наследия», если Кочарян всё же вернется в активную политику, Раффи Ованнисян ответил: «Я не разговариваю в категориях «если», я всё скажу в феврале».
Раффи Ованнисян об интервью Роберта Кочаряна