Մեծ Բրիտանիայի վարչապետը 2014-ի իր գլխավոր անելիքն է համարել ճաղատությունը թաքցնելը
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դևիդ Քեմերոնը հայտարարել է, որ 2014–ի իր գլխավոր անելիքն է թաքցնել ճաղատությունը։ Այս մասին փոխանցում է «РИА Новости»–ին՝ «Sky News» հեռուստաալիքին հղումով։ Լրագրողների ամենամյա ընթրիքին, որտեղ Քեմերոնն առաջին անգամ էր գտնվում, խոսելով իր ծրագրերի մասին՝ նա ասել է. «Թիվ մեկ՝ ճաղատ հատվածն անհրաժեշտ է պահել հսկողության տակ»,–կատակել է Քեմերոնը՝ նշելով, որ դա առաջիկա տարում կլինի առաջնային իր համար։
Վեսթմինսթերում լրագրողների ընթրիքը, որին հրավիրվում են հայտնի քաղաքական գործիչներ, կազմակերպվում է արդեն 40 տարի։ Ըստ ավանդույթի՝ ընթրիքին հավաքվում են հիմնական տեղեկատվական հրատարակչությունների ներկայացուցիչները և Մեծ Բրիտանիայի հեռուստաալիքների աշխատակիցները։

Кэмерон назвал задачу №1 на 2014 год — спрятать лысину
Премьер-министр Великобритании Дэвид Кэмерон объявил своей главной задачей в 2014 году прятать лысину, передает РИА «Новости» со ссылкой на телеканал «Sky News».
На ежегодном ужине журналистов Westminster Correspondents dinner, где Кэмерон появился впервые, он объявил о своих целях на этот год.
«Номер один. Лысое место нужно держать под контролем», — пошутил Кэмерон, отметив, что это будет его приоритетом в наступившем году. После чего он заявил, что не знал, что в этом году его парикмахер был включен в список номинантов на Орден Британской империи.
Премьер также пошутил о коллеге по Консервативной партии – мэре Лондона Борисе Джонсоне. «В последний раз, когда я был на таком шикарном ужине, Борис (Джонсон) оставшуюся часть ночи провел в тюрьме», — сказал Кэмерон, вспоминая учебные годы в Оксфорде.
Отметим, что ужин журналистов в Вестминстере (район Лондона), на который приглашаются видные политические деятели, устраивается на протяжении 40 лет. По традиции за ужином собираются сотрудники основных информационных изданий и телеканалов Великобритании.