Ադրբեջանը հայտնում է առաջնագծում վիրավորված ևս մի զինծառայողի մասին
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդմամբ՝ առաջնագծին մոտ տեղակայված զորամասերից մեկում զինծառայող է վիրավորվել։ «razm.info»–ի փոխանցմամբ՝ սա հունվարի 19-ին սահմանին ադրբեջանական դիվերսիայից հետո հայտարարված 5-րդ վիրավորն է, որը որպես ոչ մարտական պայմաններում տուժած է ներկայացվում։
Ադրբեջանի ՊՆ-ի պաշտոնական վարկածի համաձայն՝ 19-ամյա զինծառայող Հագանի Մանաֆ օղլու Հուսեյնովը զենքի հետ անզգույշ վարմունքի հետևանքով ինքն իրեն հրազենային վնասվածք է հասցրել, նրան տեղափոխել են հոսպիտալ։
Հավելենք նաև, որ քիչ չեն դեպքերը, երբ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն առաջնագծում վիրավորված կամ զոհված զինծառայողի միջադեպը փորձում է կոծկել՝ ներկայացնելով որպես ավտովթարից, հիվանդությունից կամ էլ ինքնասպանության հետևանքով մահացած։

Азербайджан сообщает об ещё одном «раненном» на передовой военнослужащем
По сообщению Министерства обороны Азербайджана, ранен военнослужащий одной из войсковых частей расположенной вблизи от передовой. После азербайджанской диверсии 19 января это 5-й заявленный раненный, который представляется как пострадавший в небоевых условиях, отмечает «razm.info».
Согласно официальной гипотезе МО Азербайджана, 19-летний Хагани Манаф оглу Гусейнов ранил себя в результате неосторожного обращения с оружием. Его перевели в госпиталь.
Сообщается, что Гусейнов был призван на военную службу из Шамхорского района. По факту возбуждено уголовное дело, ведется следствие.
Отметим, что в результате азербайджанской диверсии, по данным армянской стороны, противник имеет раненных и минимум двоих погибшими. МО Азербайджана предпочло не заявлять открыто о своих потерях и 21 января списало троих своих военнослужащих на «аварию», а одного военнослужащего на «неосторожное обращение с оружием».