Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները վերածվել են աճուրդային և լուծարային հանձնաժողովի աշխատանքների։ Բոլոր «բարեշրջումներն» ունեն «ատկատային» բաղադրիչ և միտված են փող աշխատելուն։
Աճուրդային ու լուծարային հանձնաժողովը ներկայացված է «տրոյկայով»՝ վարչապետ Տիգրան Սարգսյան, Ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյան և Էկոնոմիկայի նախկին նախարար Ներսես Երիցյան։ «Տրոյկան», բնականաբար, գործում է Սերժ Սարգսյանի աչալուրջ հայացքի ու բարձր հովանավորության ներքո։
Տիգրան Սարգսյանի վրա, օֆշորային պարտականություններից զատ, դրված է «Մեկ օլիգարխի տնտեսության» կառուցման գործը։ Նա կոորդինացնում է նաև «ատկատներն» ու «տենդերները»։ Այդ հարցում վարչապետին օգնում է իր սիրելի սանիկը՝ Դավիթ Սարգսյանը, ում վրա դրված է պետական գնումները «համապատասխան» ձևով կառավարելու ֆունկցիան, ինչպես նաև դրամաշնորհները բաշխելու «յուղոտ» առաքելությունը։
Ի դեպ, դրամաշնորհների հարցով վերջերս Ֆինանսների նախարարին կանչել էին ԱԱԾ հարցաքննության։ Մամուլի տեղեկությունների համաձայն՝ Տիգրան Սարգսյանն ամեն ինչ արել էր, որպեսզի իր սիրելի պաշտպանյալի ու որոշակի անձանց միջև առերեսում տեղի չունենա, և սանիկն ազատվի «ատկատային» պատասխանատվությունից։
Դատելով ամենից՝ Դավիթ Սարգսյանին այս պահին հաջողվել է խուսափել դրամաշնորհային պատմությունից։ Բայց դե, գումարների բաշխման հարցը, միևնույն է, մնում է օդում կախված։
Աճուրդային ու լուծարային հանձնաժողովի մյուս անդամը տխրահռչակ հեքիաթասաց Ներսես Երիցյանն է։ Բիոզուգարանային և «միջազգային» պատմություններից հետո նրան վրա դրվել է կենսաթոշակային «բարեշրջումները» քարոզելու ֆունկցիան։
Կենսաթոշակային «բարեշրջումն» ամենալայնամասշտաբ թալանչիական ծրագրերից է, և Սերժ և Տիգրան Սարգսյանների հույսը միայն Ներսեսի վրա չէ։ Վերջինիս վերապահվել է գովերգիչի դերը։
Թե որքան ավերածություններ կգործեն այս «տրոյկան» ու դրա հովանավորը, դժվար չէ կանխատեսելը։ Հայաստանի ոսկու պաշարները փոշիացնելուց, երկրի պահուստային դոլարները (700 միլիոն դոլար) փոխարժեքային խաղերի միջոցով մսխելուց, պետության հաշվին վերցրած վարկային միջոցները կոռուպցիոն ռիսկերի տակ դնելուց և մեր երկրի տնտեսությունը հետ շպրտելուց հետո սրանց մնում է միայն աճուրդի հանել ու լուծարել պետությունը։
Սերժ Սարգսյանի՝ Գյուլիստանի պայմանագրին հավատարմության երդումներ տալուց հետո ամեն ինչ հնարավոր է։ Հետևաբար, Սերժ Սարգսյանի ու «տրոյկայի» գործունեությունն է պետք դադարեցնել ու լուծարել «կանտոռան»։
Աճուրդային և լուծարային հանձնաժողովը

Действия властей Армении по сути превратились в деятельность аукционной и ликвидационной комиссии. Все «реформы» имеют «откатную» составляющую и направлены на зарабатывание денег.
Аукционная и ликвидационная комиссия представлена «тройкой» в лице премьера Тиграна Саркисяна, министра финансов Давида Саркисяна и экс-министра экономики Нерсеса Ерицяна. Естественно, действует «тройка» под бдительным оком и высоким покровительством Сержа Саргсяна.
Кроме оффшорных обязанностей на Тиграна Саркисяна возложена функция по построению «Экономики одного олигарха». Он также координирует «откаты» и подставные тендеры. В этом деле премьеру помогает его любимый крестник Давид Саркисян, в функции которого входят «соответствующая» организация госзакупок и довольно «наваристая» миссия по распределению грантов.
Кстати, в связи с государственными грантами министра недавно вызвали на допрос в Службу национальной безопасности. Согласно публикациям в прессе, Тигран Саркисян сделал всё от него зависящее, чтобы очная ставка его протеже с определенными лицами не состоялась и крестник избежал «откатной» ответственности.
Судя по всему, на данный момент Давиду Саркисяну удалось ускользнуть от грантовой истории. Однако вопрос распределения сумм все равно остается витать в воздухе.
Другим участником аукционной и ликвидационной комиссии является печально известный сказитель Нерсес Ерицян. После биотуалетных и «международных» историй на него возложили функцию пропаганды пенсионной «реформы».
Пенсионная «реформа» – одна из самых масштабных программ разграбления, поэтому надежды в этом деле Сержем и Тиграном возлагаются не только на Нерсеса. Последнему отведена роль панегириста.
О том же, сколько бед нам могут принести эта «тройка» и ее покровитель, догадаться не сложно. После распыления золотого запаса страны, растраты резервных долларов ($700 млн.) посредством игры на курсах валют, закладывания взятых за счет страны кредитов под коррупционные риски и откатывания экономики им остается лишь выставить наше государство на аукцион и ликвидировать.
После клятв верности Сержа Саргсяна Гюлистанскому договору возможно всё. Следовательно, деятельность Сержа Саргсяна и «тройки» срочно нужно прикрыть, распустив «контору».
Аукционная и ликвидационная комиссия