ՀԱՊԿ-ը չի արձագանքում սահմանին տեղի ունեցած մարտական գործողություններին
Azatutyun.am-ը կապ է հաստատել ՀԱՊԿ մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովի հետ՝ հարցնելով, թե ի՞նչ են մտածում կազմակերպության անդամ Հայաստանի ու կազմակերպությանը մաս չկազմող Ադրբեջանի միջև շարունակվող զինված ընդհարումների վերաբերյալ, որոնց արդյունքում հայկական կողմից կան կորուստներ:
Պարոն Զայնետդինովն ուղղակի ասաց, որ զինված ընդհարումների մասին ինքն առաջին անգամ է տեղեկանում, այն էլ` մեզնից, հետևաբար, որևէ կարծիք հայտնել չի կարող, ինչպես նաև չի կարող ասել, թե այդ կապակցությամբ ինչ են մտածում ՀԱՊԿ-ում:

Радио «Азатутюн» связалось с пресс-секретарем ОДКБ Владимиром Зайнетдиновым, поинтересовавшись, что думают в организации по поводу продолжающихся вооруженных столкновений между членом организации Арменией и не входящим в организацию Азербайджаном, в результате которых с армянской стороны есть потери.
«Господин Зайнетдинов прямо ответил, что о вооруженных столкновениях он слышит от нас впервые, а, следовательно, никакого мнения выразить не может, а также не может сообщить, что думают в этой связи в ОДКБ», - пишет издание.
ОДКБ не реагирует на боевые действия на границе