Սերժ Սարգսյանը մնացել է Քոչարյանի խոսքի տակ. այդպես է մտածում գործող նախագահի նեղ շրջապատը
Ըստ Zham.am-ի ունեցած հավաստի տեղեկությունների` Սերժ Սարգսյանը մոտ ժամանակներս մանրամասն կանդրադառնա Կառավարության գործունեությանը, Մաքսային միությանը, պարտադիր կուտակային կենսաթոշակին և այլ խնդիրների:
Zham-ի աղբյուրը նշում է, որ Սերժ Սարգսյանն այս անգամ անձամբ է անդրադառնալու նաև Քոչարյանի արձագանքին, քանզի, ըստ Սերժ Սարգսյանին մոտ կանգնած որոշ շրջանակների, Սարգսյանի դե-ֆակտո լռությունը պետական ապարատում ընկալվել է որպես թուլության նշան:
Սակայն, Zham-ի աղբյուրի փոխանցմամբ, Սերժ Սարգսյանը փորձում է ընտրել այն ճիշտ պահը, երբ այս խնդիրներին նրա անդրադարձն առավել լավ կընկալվի: Իսկ այդ ճիշտ պահը կախված է Քոչարյանի սպասվող նոր արձագանքից, որտեղ վերջինս խոսելու է Հայաստանի արտաքին քաղաքականության որոշ դրվագների մասին, որտեղ լինելու են Ղարաբաղ, Մաքսային միություն և Եվրոպայի հետ հարաբերություններ:
Փաստորեն, ստացվում է, որ գործող նախագահն իր խոսքը ցանկանում է կառուցել Ռոբերտ Քոչարյանի խոսքից հետո, որպեսզի, իբր, ամբողջական լինի իր ասելիքը, քանի որ այսօր Սերժ Սարգսյանի շրջապատում շատերն են խոստովանում, որ «շեֆը Քոչարյանի խոսքի տակ ա մնացել»: Իսկ սույն հանգամանքը, ինչպես հայտնի է, ներկայիս ներիշխանական տղայական բարքերում, մեղմ ասած, լավ նշան չի համարվում:

По мнению ближайшего окружения Сержа Саргсяна, президент так и не сумел ответить Роберту Кочаряну
По имеющейся у сайта «Zham.am» достоверной информации, Серж Саргсян в ближайшее время подробно обратится к вопросам, связанным с деятельностью правительства, Таможенным союзом, обязательной накопленной пенсионной системой и др.
Источник издания отмечает, что на этот раз Серж Саргсян лично коснется ответа Роберта Кочаряна, поскольку, по мнению близкого окружения Саргсяна, его де-факто молчание воспринято как проявление слабости.
Однако, как отмечает источник, Серж Саргсян пытается выбрать наиболее удобный момент, чтобы его ответ был воспринят максимально выгодным для него образом. Это, в свою очередь, зависит от ожидающегося выступления Роберта Кочаряна, в котором он коснется некоторых аспектов внешней политики, как по части Карабаха, так и по части Таможенного союза и отношений с Европой.
Фактически, получается, что действующий президент хочет выстроить свое выступление после выступления Роберта Кочаряна, чтобы оно было как можно более целостным, поскольку сегодня в окружении Сержа Саргсяна многие признают, что «шеф так и не ответил Кочаряну». А данное обстоятельство, как известно, в контексте нынешней «пацанской» морали провластной элиты, мягко говоря, не считается хорошим знаком.