Տիգրան Սարգսյանի մատնահետքերը
Տիգրան Սարգսյանն իր գործունեության ընթացքում հասցրել է մատնահետքեր թողնել տարբեր ոլոլորտներում (Հայաստանի պահուստային ոսկու վաճառք, դոլար–դրամ փոխարժեքային խաղեր, բյուջետային «ատկատներ», կեղծ «տենդերներ», վարկային միջոցների փոշիացում, բիոզուգարաններ, կովերի պտուկներին նվիրված միլիոնանոց դասախոսություններ, թանկարժեք և չարտերային թռիչքներ, օֆշորային արկածներ և այլն, և այլն, և այլն)։
Երեկ նա տեսախցիկների և ոստիկանության ղեկավարության ներկայությամբ մատնահետք թողեց նաև անձնագրային բաժնում՝ վերցնելով կենսաչափական նոր անձնագիր։
Ի դեպ, շատ խորհրդանշական է, որ ոստիկանությունում վարչապետից մատնահետք վերցրեցին։
Ինչ վերաբերում է նրա քարոզչական ակցիային, ապա շատ ավելի հետաքրքիր կլիներ տեսնել, թե ինչպես է Տիգրան Սարգսյանն «օն լայն» տարբերակով Կիպրոսում օֆշորային ընկերություն գրանցում, կամ ինչպես է համակարգչի դիմաց նստած՝ մատների արագ շարժումով որոշում, թե իր որ ընկերը պետք է շահի պետական այս կամ այն «տենդերը»։ Թե չէ, կենսաչափական անձնագրի ստացման ակցիան հեռուստատեսություններով պտտեցնելն էժանագին տրյուկ է և չի արտացոլում վարչապետի բուն ֆունկցիաները պետական կառավարման համակարգում։

Отпечатки Тиграна Саркисяна
За время своей деятельности Тигран Саркисян успел оставить отпечатки на самых различных сферах (распродажа резервного золота РА, игра на курсе доллара и драма, бюджетные «откаты», распыление кредитных средств, биотуалеты, посвященные промыванию коровьего вымени многомиллионные лекции, дорогостоящие чартерные рейсы, оффшорные приключения и т. д., и т. п.).
Вчера перед телекамерами в присутствии руководства полиции он оставил свои отпечатки пальцев и в паспортно-визовом управлении, чтобы получить новый биометрический паспорт.
Кстати, весьма примечательно, что в полиции взяли у премьера отпечатки пальцев .
Что касается его агитакции, то намного интереснее было бы увидеть, как, например, Тигран Саркисян в режиме «online» регистрирует на Кипре оффшорную компанию или как сидя за компьютером ловкими движениями пальцев решает, кто из его друзей должен выиграть тот или иной государственный тендер. Раскручивание же по телевидению процесса получения биометрического паспорта – это не более чем дешевый трюк, не отражающий реальных функций премьера в системе госуправления.