ԱԱԾ. « Խուճապի մատնվելու ադրբեջանական կողմի շարժառիթները մեզ համար պարզ են»
Սույն թվականի փետրվարի 5-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից հաղորդագրություն էր տարածվել, որ հօգուտ Ադրբեջանի՝ լրտեսության մեղադրանքով ձերբակալվել է ՀՀ քաղաքացի, Խաչիկ Եղիշի Մարտիրոսյանը:
Ադրբեջանի Ազգային անվտանգության նախարարությունը զանգվածային լրատվամիջոցներում հերքել է Խ. Մարտիրոսյանի առնչությունը ադրբեջանական հատուկ ծառայություններին և նշել, որ նշված անձնավորությունն իրենց հայտի չէ:
Ի տարբերություն Ադրբեջանի համապատասխան կառույցների, որոնք <> կազմակերպելու համար ընդունակ են հոգեկան հիվանդությամբ տառապող ՀՀ քաղաքացի, սահմանմերձ գոտու բնակիչ, 77ամյա Մամիկոն Խոջոյանին ներկայացնել որպես <>, ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունն իր գործունեությունը կառուցում է փաստերի հիման վրա, որոնք կոնկրետ Խ. Մարտիրոսյանի դեպքում կներկայացվեն դատավարության ժամանակ:
Խուճապի մատնվելու ադրբեջանական կողմի շարժառիթները մեզ համար պարզ են, առաջարկում ենք սպասել դատավարության գործընթացին:

СНБ: «Причины паники азербайджанской стороны нам ясны»
5 февраля с.г. Служба национальной безопасности РА распространила сообщение о том, что по обвинению в шпионаже в пользу Азербайджана задержан гражданин РА Хачик Егишевич Мартиросян.
Министерство национальной безопасности Азербайджана в средствах массовой информации опровергло связь Х. Мартиросяна с азербайджанскими спецслужбами и отметило, что указанный гражданин им не известен.
В отличие от соответствующих структур Азербайджана, которые для организации «спектакля» способны представить гражданина РА, жителя приграничной зоны, 77-летнего Мамикона Ходжояна, страдающего психическим заболеванием, в качестве «армянского диверсанта», Служба национальной службы РА строит свою деятельность на фактах, которые конкретно в случае с Х. Мартиросяном будут представлены в ходе судебного процесса.