Սիրիայի կառավարությունը և ընդդիմությունը պայմանավորվել են մարդասիրական օգնություն հասցնել Հոմս
Ինչպես փոխանցում է «ИТАР–ТАСС»-ը, Սիրիայի կառավարությունն ու ընդդիմությունը համաձայնության են եկել Հոմս մարդասիրական օգնություն հասցնելու վերաբերյալ։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Լուկաշևիչը։
«Որոշվում է Հոմս քաղաքի հին արվարձաններ մարդասիրական օգնություն հասցնելու հարցը։ Վերջին տվյալներով՝ այդպիսի համաձայնություն կողմերի միջև առկա է։ Դա բավական դրական ազդանշան է», – ասել է Լուկաշևիչը։

Правительство и оппозиция Сирии договорились о доставке гуманитарной помощи в Хомс
По последним данным, правительство и оппозиция Сирии достигли соглашение о доставки гуманитарной помощи в город Хомс. Об этом заявил официальный представитель МИД РФ Александр Лукашевич, сообщает ИТАР-ТАСС.
«Решается вопрос о доступе гуманитарной помощи в старые кварталы Хомса. По последним данным, похоже, такая договоренность между правительством и оппозицией все же достигнута. Это весьма позитивный сигнал», - сказал Лукашевич.