Թայլանդի դեսպանը հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց Հայաստանի ԱԳ նախարարին
Փետրվարի 10-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Թայլանդի թագավորության դեսպան Իթթի Դիթբանյոնգին (նստավայրը՝ Մոսկվա)՝ հավատարմագրերի պատճենի հանձնման կապակցությամբ:
Շնորհավորելով դեսպանին՝ նախարար Նալբանդյանը հույս հայտնեց, որ Իթթի Դիթբանյոնգն իր փորձը և գիտելիքները կներդնի ի նպաստ հայ-թայլանդական հարաբերությունների զարգացման:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ դեսպան Դիթբանյոնգը վստահեցրեց, որ նպատակադրված է գործուն քայլեր ձեռնարկել երկկողմ համագործակցության ընդլայնման համար։
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսության ակտիվացման, միջազգային կազմակերպություններում համագործակցության սերտացման, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման, առևտրատնտեսական հարաբերությունների ընդլայնման, գիտակրթական և մշակութային կապերի զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Посол Таиланда вручил копии верительных грамот
Сегодня глава МИД Армении Эдвард Налбандян принял посла королевства Таиланд Итти Дитбаньенга (резиденция в Москве). В ходе встречи посол вручил копии своих верительных грамот.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, глава внешнеполитического ведомства выразил надежду на то, что посол приложит опыт и знания для развития двусторонних отношений.
Поблагодарив за прием, посол заверил, что намерен предпринять действенные шаги для расширения отношений между двумя странами.
Стороны обсудили вопросы, касающиеся активизации политического диалога, сотрудничества в рамках международных организаций, расширении договорно-правового поля, торгово-экономических связей, развития сотрудничества в научной и культурной сферах.