ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, փետրվարի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2.500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շփման գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացրել մարտական հերթապահություն:
7 օր առաջնագծում

За прошедшую неделю Азербайджан 400 раз нарушил режим прекращения огня
По оперативным данным Армии обороны Арцаха, с 9-го по 15-е февраля Азербайджан 400 раз нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения с Вооруженными силами Нагорно-Карабахской Республики, выпустив по карабахским позициям более 2500 патронов из стрелкового оружия различного калибра.
В сообщении пресс-службы Армии обороны НКР отмечается, что карабахские вооруженные силы, оставаясь приверженными соблюдению режима прекращения огня, в основном воздерживались от ответных действий, эффективно обороняя боевые позиции.