Եվրախորհրդարանն Ուկրաինայի հարցով շտապ հավաք է հրավիրում
Եվրոպական խորհրդարանը շտապ հավաք է հրավիրելու, որին մասնակցելու են Եվրախորհրդարանի փոխնախագահ Յացեկ Սարիուշ–Վոլսկին և արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Էլմար Բրոկը։ Այս մասին «Facebook»–ում հայտնել է երգչուհի, հասարակական գործիչ Ռուսլանա Լիժիչկոն։
«Կպահանջեն անհապաղ պատժամիջոցներ կիրառել և Ուկրաինա միջազգային դիտորդական առաքելություն գործուղել։ Մասնավորապես հայտնի է, որ ԵԱՀԿ–ն արդեն իսկ քննարկում է այդպիսի առաքելություն ուղարկելու հնարավորությունը»,–գրել է նա։
Լիժիչկոն ավելացրել է, որ կանի ամեն հնարավորը՝ Ուկրաինա տանելու որքան հնարավոր է՝ շատ օտարերկրյա քաղաքական գործիչների և միջազգային անկախ կազմակերպությունների ներկայացուցիչների։

Европарламент созывает срочную пресс-конференцию по Украине
Сегодня в Европейском парламенте будет созвана срочная пресс-конференция с участием вице-президента Европарламента Яцека Сариуша-Вольского и председателя комитета иностранных дел Эльмара Брока. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщила певица, общественный деятель Руслана Лыжичко.
«Буду требовать немедленных санкций и приезда международных наблюдательных миссий в Украину. В частности, известно, что ОБСЕ уже рассматривает возможную миссию, над чем я работала еще четыре дня назад в Вене.
Буду делать все возможное, чтобы привезти в Киев как можно больше международных политиков и представителей независимых международных организаций. Единственный возможный путь прекращения эскалации жестокости - отставка Януковича!», - пишет Руслана.