ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով մարտի 9-11-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում կգնտվի Սերբիայի Հանրապետության արտգործնախարար Իվան Մրկիչը։
Սերբիայի արտգործնախարարին կընդունի Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Իվան Մրկիչը հանդիպումներ կունենա Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Ամենայն հայող կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին 2-րդի հետ։
Այցի շրջանակներում Սերբիայի արտգործնախարարը կմասնակցի Հայ-սերբական գործարար համաժողովին:
Մարտի 10-ին տեղի կունենան Հայաստանի և Սերբիայի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները, ինչին կհետևի համատեղ մամլո ասուլիս։
Նուն օրը Սերբիայի Հանրապետության արտգործնախարարը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ, որտեղ հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Հայաստան կայցելի Սերբիայի արտգործնախարարը

Глава МИД Сербии Иван Мркич 9-11 марта посетит с официальным визитом Армению. Визит состоится по приглашению министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, главу внешнеполитического ведомства Сербии примет президент РА Серж Саргсян.
Иван Мркич проведет встречи со спикером Национального собрания РА Овиком Абрамяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном и Католикосом всех армян Гарегином II.
В рамках визита министр примет участие в армяно-сербском бизнес-форуме, посетит Мемориал жертвам Геноцида армян Цицернакаберд.
Глава МИД Сербии посетит Армению