«Դ!եմ եմ»–ի բողոքի գործողության ժամանակ մի տղամարդ փորձել է ինքնահրկիզվել
ՀՀ ֆինանսների նախարարության մոտ ընթացող «Դ!եմեմ»–ի բողոքի գործողության ժամանակ 67–ամյաՆիկոլայ Կարապետյանը փորձել է ինքնահրկիզվել։ Նա հանել է բենզինով լի շիշը և լցրել իր վրա: Տեղում գտնվող ոստիկանները կանխել են ինքնահրկիզման փորձը։
Տղամարդը բացատրել է, որ այդ քայլին է գնացել սոցիալական ծանր պայմաններից դրդված՝ պահանջելով հետ վերադարձնել խնայբանկերում ներդրված ավանդները։
–Թող ավանդները տան, նոր գումարներ պահեն,-ասել է նա։
ՀՀ ֆինանսների նախարարության մոտ ընթացող «Դ!եմ եմ»–ի բողոքի գործողության ժամանակ 67–ամյա Նիկոլայ Կարապետյանը փորձել է ինքնահրկիզվել։ Նա հանել է բենզինով լի շիշը և լցրել իր վրա: Տեղում գտնվող ոստիկանները կանխել են ինքնահրկիզման փորձը։

Сегодня в ходе акции протеста перед зданием Минфина Армении, организованной гражданской инициативой «Я – против!», 67-летний мужчина по имени Николай Карапетян пытался совершить акт самосожжения. Мужчина облился бензином и собирался поджечь, однако ему помешали полицейские.
Свой поступок он объяснил отчаянным социальным положением и нежеланием властей возвращать вложенные в советские банки сбережения.
«Пусть сначала вернут старые вклады, а потом удерживают новые суммы», - отметил Карапетян.
В Ереване мужчина пытался совершить самосожжение