«Չեն ուզում, որ «Նաիրիտ»–ից լափած փողերի տեղերն իմացվեն»
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գերագույն խորհրդի և Աժ նախկին պատգամավոր, «Նաիրիտ» գործարանի նախկին տնօրեն Գագիկ Ներսիսյանը «Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում հայտարարեց, որ չնայած հավաստիացումներին՝ «Նաիրիտ»-ը չի կարող բնականոն կերպով գործարկվել։ ««Նաիրիտ»-ն արդեն 4 տարի գոյություն չունի։ Խաբում են ժողովրդին, փող չեն ուզում տալ, կերակրում են ստերով։ 400 միլիոն պարտք ունեն, հիմա ասում են՝ ռուսները գալու են 500 միլիոն փող ներդնեն, որ ի՞նչ անեն։ Պարտքը տան 400 միլիոնի, էն 100 միլիոնը ի՞նչ անեն, իրար մեջ կիսեն, թողնեն գնան»,- տարակուսանքով հայտարարեց մեր զրուցակիցը։
Նրա խոսքով՝ Աժ իշխող խմբակցությունները մերժել են «Նաիրիտ»-ի գործով հանձնաժողով ստեղծելու գաղափարը, քանի որ չեն ուզում, որպեսզի այդ գումարների փոշիացման հեղինակներն ի հայտ գան։
«Քննարկելու բան էլ չկա, պարզապես չեն ուզում, որ այդ լափած փողերի տեղերն իմացվեն, և կոնկրետ անձինք բացահայտվեն, այդքան բան»»:

«Наирита» уже четыре года не существует – «Жоховурд»
Бывший директор завода «Наирит» Гагик Нерсисян в беседе с газетой «Жоховурд» заявил что, несмотря на заверения властей, предприятие больше не сможет работать, как это было раньше. «Уже четыре года «Наирита» не существует. Людей обманывают, не хотят им платить. Долг завода составляет 400 млн., теперь говорят, что русские купят завод за 500 млн. Странно, что можно сделать за 100 млн.?», - отметил Нерсисян.
По его словам, правящие фракции НС отклонили предложение о создании специальной комиссии по заводу «Наирит», так как не хотят, чтобы были выявлены авторы распыления этих сумм.