ԵՊՀ-ի աշխատակիցները պահանջում են ազատ արձակել Նիկոլ Փաշինյանին
Երևանի պետական համալսարանի  շուրջ երկու տասնյակ աշխատակիցներ այսօր տարածած հայտարարությամբ իշխանություններից պահանջում են «անհապաղ ազատ արձակել հայտնի լրագրող, հրապարակախոս, «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանին»։
«Անհերքելի փաստ է, որ Նիկոլ Փաշինյանը երկրի ապագայի համար պայքարող, լայն ժողովրդականություն վայելող ակտիվ քաղաքական գործիչ լինելով՝ ազատազրկվել է իր քաղաքական գործունեության համար, ինչը անհարիր է 21-րդ դարի քաղաքակիրթ աշխարհի սկզբունքներին», - իրենց պահանջը հիմնավորում են հայտարարության հեղինակները, ովքեր միաժամանակ պահանջում են «ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ միջոցները մարտի 1-ի զոհերի իրական մեղավորների բացահայտման համար»։

Работники ЕГУ требуют выпустить на свободу Никола Пашиняна
Около двух десятков работников Ереванского государственного университета в распространенном сегодня заявлении требуют «незамедлительно выпустить на свободу известного журналиста, публициста главного редактора ежедневной газеты «Армянское время» Никола Пашиняна.
«Неопровержимый факт, что Никол Пашинян, будучи активным политическим деятелем, борющийся за судьбу страны, пользующийся широкой популярностью, лмшен свободы из-за своей политической деятельности, что не подобает принципам цивилизованного мира 21 века», - обосновывают свое требование авторы заявления, которые в то же время требуют «предпринять все необходимые меры для выявления истинных виновников жертв 1 марта».