«ՀՀ Ազգային ժողովում պատրաստվում են ավելացնել տեսախցիկների թիվը»
«ՀՀ կառավարության նիստում նախատեսված է խորհրդարանին տրամադրել 17 մլն դրամ, ՀՀ Ազգային ժողովի վարչական մասնաշենքը ժամանակակից տեսահսկվող համակարգով վերազինելու համար, որը խիստ անհրաժեշտ է՝ անվտանգության խնդիրներով պայմանավորված»,- նշված է որոշման նախագծում:
Հիշեցնենք, որ տարեսկզբին, երբ ԱԺ նախագահը Հովիկ Աբրահամյանն էր, խորհրարանի շենքում ներսից ու դրսից տեսախցիկներ տեղադրել էին: Ու այդ նպատակով փետրվարին ծախսվել էր 46 մլն դրամ: Ի դեպ, կառավարությունը որոշել է 1.8 մլն դրամ էլ տրամադրել խորհրդարանում օդորակիչներ, և 3 մլն դրամ էլ՝ համակարգիչներ գնելու համար»։

В Национальном собрании Армении готовятся увеличить число камер видеонаблюдения
В ходе завтрашнего заседания правительства Армении парламенту страны планируется выделить 17 млн. драмов для перевооружения административного корпуса НС современной системой видеонаблюдения, что крайне необходимо, исходя из вопросов безопасности. Об этом пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на соответствующее решение правительства.
«Напомним, что в начале года, когда спикером НС Армении являлся Овик Абрамян, здание парламента, как изнутри, так и с внешней стороны, оснастили новыми системами видеонаблюдения. С этой целью в феврале текущего года было потрачено 46 млн. драмов. Кстати, правительство также решило выделить 1.8 млн. драмов для оснащения парламента кондиционерами и 3 млн. драмов для закупки компьютеров», - пишет издание.