Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը օգոստոսի 1-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Մարտին Սարգսյանին:
Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Մարտին Սարգսյանին ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի ղեկավար նշանակվելու կապակցությամբ` մաղթելով նրան արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել են ԼՂՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Կառլեն Պետրոսյանը և պաշտոնատար այլ անձինք, քննարկվել են երկու հայկական պետությունների քույր կառույցների փոխգործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:
Երկուստեք նշվել է համագործակցության խորացման համար բոլոր պայմանների առկայությունը և այս ուղղությամբ ակտիվ աշխատելու պատրաստակամությունը:

Бако Саакян принял главу Госкомитета кадастра недвижимости при Правительстве РА
Сегодня президент Республики Арцах Бако Саакян принял председателя Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве РА Мартина Саркисяна.
Саакян поздравил Мартина Саркисяна с назначением на должность главы Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве РА, пожелав ему плодотворной работы.
В ходе встречи, в которой приняли участие председатель Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве НКР Карлен Петросян и другие должностные лица, были обсуждены вопросы, касающиеся расширения взаимодействия аналогичных структур двух армянских государств. Обе стороны отметили наличие всех условий для углубления сотрудничества и выразили готовность к активной работе в этом направлении.