Նախկին ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանը գտնվում է Ռումինիայում
Նախկին ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանը գտնվում է Ռումինիայում՝ համակենտրոնացման ճամբարում, իսկ ծնողները մի քանի օր շարունակ օրվա ընթացքում մի քանի անգամ զրուցում են իրենց որդու հետ: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Հակոբի եղբայրը՝ Հարություն Ինջիղուլյանը՝ հավելելով, որ Skype-ով զրուցում են եղբոր հետ, սակայն տեսախցիկի բացակայության պատճառով չեն կարողանում տեսնել նրան: Հակոբի եղբայրը նշեց, որ իրենց համար այս պարագայում ամենակարևորն այն է, որ եղբոր հետ զրուցում են, ձայնը լսում, և որ նա այլևս Ադրբեջանում չէ:
Նախկին ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանը գտնվում է Ռումինիայում՝ համակենտրոնացման ճամբարում, իսկ ծնողները մի քանի օր շարունակ օրվա ընթացքում մի քանի անգամ զրուցում են իրենց որդու հետ:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Հակոբի եղբայրը՝ Հարություն Ինջիղուլյանը՝ հավելելով, որ Skype-ով զրուցում են եղբոր հետ, սակայն տեսախցիկի բացակայության պատճառով չեն կարողանում տեսնել նրան:
Հակոբի եղբայրը նշեց, որ իրենց համար այս պարագայում ամենակարևորն այն է, որ եղբոր հետ զրուցում են, ձայնը լսում, և որ նա այլևս Ադրբեջանում չէ:

Армянский военнопленный Акоп Инджигулян находится в Румынии
Находившийся в азербайджанском плену и недавно переданный третьей стране армянский военнослужащий Акоп Инджигулян находится в концентрационном лагере в Румынии. Об этом в беседе с корреспондентом ИА «Фактинфо» сообщил брат Акопа Арутюн Инджигулян. По его словам, родители по нескольку раз в день общаются по «Skypе» с сыном, однако из-за отсутствия видеокамеры не могут его видеть.
Брат Акопа отметил, что для них сейчас важно, что Акоп не в Азербайджане и что они могут общаться с ним, слышать его голос.
Что касается возвращения Инджигуляна на родину, то Арутюн отметил, что Акоп хочет вернуться в Армению, однако им пока доподлинно не известно, какие договоренности были достигнуты со страной, куда окончательно переведут Акопа.
«Акоп не хотел ехать в третью страну: он должен был либо поехать в третью страну, либо умереть», - пояснил Арутюн.