Կիևի քաղաքային խորհրդի նիստում ցանկացել են ծեծել Կլիչկոյին (տեսանյութ)
«Կիևսովետի» այսօրվա նիստում վեճ է բռնկվել։ Քաղաքային խորհրդի պատգամավորներից մեկն անպարկեշտ արտահայտություններ հնչեցնելով՝ փորձել է հարձակվել Կիևի քաղաքապետ, նախկին բռնցքամարտիկ Վիտալի Կլիչկոյի վրա։
Արմատական կուսակցության համախոհ և «Ազով» հատուկ գումարտակի նախկին անդամ Իգոր Մոսիյչուկին դուր չի եկել, որ Կլիչկոն չի ընդունել նիստի օրակարգը փոխելու իր առաջարկը։
«Ինչ–որ մեկն այսօր եկել է զինվորական համազգեստով, կարծես թե՝ առաջնագծից»,–ի պատասխան՝ հեգնել է Կլիչկոն։ Սա ափերից հանել է Մոսիյչուկին, և նա հայհոյանքներով հարձակվել է Կլիչկոյի վրա, բայց հանդիպել է այլ պատգամավորների դիմադրությանը։

В горсовете Киева попытались избить Виталия Кличко (видео)
На заседании Киевсовета сегодня произошла драка: один из городских депутатов, выкрикивая нецензурные слова, пытался наброситься с кулаками на бывшего боксера, а ныне мэра Киева Виталия Кличко. Об этом сообщает «Vesti.ru».
Соратник лидера Радикальной партии Олега Ляшко и бывший представитель спецбатальона «Азов» Игорь Мосийчук был недоволен тем, что Кличко не принял его пожелания изменить повестку заседания Киевсовета. Он высказал свое неудовольствие вслух, Кличко не остался в долгу: он ехидно прокомментировал военное облачение Мосейчука.
«Кое-кто пришел сегодня в военной форме, как будто бы с передовой», — отреагировал мэр Киева. Мосийчуку это очень не понравилось, и он бросился к Кличко с матами, однако его задержали другие депутаты.